Zavřít reklamu

Před pár minutami jsme vás informovali o konci soudních tahanic mezi Applem a Qualcommem, na kterých se obě společnosti mimosoudně dohodly. Pokud si však myslíte, že tento krok vám jakožto běžným uživatelům nic nepřinese, jste na omylu. Díky uzavření míru je totiž velmi pravděpodobné, že do iPhonů pro rok 2020 dodá 5G modemy právě Qualcomm, který je v jejich vývoji neúspěšnější a nejověřenější. 

Budou iPhony pro příští rok vypadat takto?: 

Oficiálního potvrzení jsme se sice samozřejmě zatím ani od jedné ze společností nedočkali, portál Nikkei však vyzpovídal své zdroje a ty tuto skutečnost potvrdily. Podle zdrojů už dokonce Apple 5G modemy pro iPhony pro příští rok testuje a s jejich nasazení tak víceméně počítá. Letos však už tyto modemy vzhledem k načasování ukončení sporu nasadit nestihne. 

Že do iPhonů nasadí Apple modemy z dílny Qualcommu víceméně potvrzuje i ohlášení Intelu, od kterého odebírá modemy nyní. Podle jeho tiskové zprávy totiž společnost ukončuje vývoj mobilních verzí a hodlá se zaměřit především na 4G a 5G modemy v počítačích a dalších zařízeních. Svůj krok Intel sice blíže nevysvětlit, je však prakticky jasné, že jej k němu donutily problémy s vývojem. Již poměrně dlouho se totiž šušká o tom, že se vývoj 5G modemu Intelu absolutně nedaří a není, respektive nebylo, jasné, kdy s ním na trh dorazí. Právě to ale mohlo velmi poznamenat i samotný Apple, který se na něj nyní musel spoléhat jakožto na dodavatele tohoto komponentu. 

Je to možná právě neschopnost Intelu dodat vysoce kvalitní 5G modem, co Apple donutilo k urovnání vztahů s Qualcommem. Faktem však je, že modemy od Qualcommu jsou skutečně špičkové a jejich nasazení v budoucích iPhonech bude pro Apple a potažmo i pro nás výhra – tím spíš, když se tato společnost v minulosti ukázala jako skutečně spolehlivá, tedy alespoň co se výroby komponentů týče. Apple má tak v tomto ohledu o starost méně.

Související články

Dnes nejčtenější