Zavřít reklamu

Většina z nás na Macu určitě používá internetový prohlížeč Safari. Stejně tak má většina z nás oblíbené webové stránky, které denně navštěvujeme. Někdo svůj den rád startuje podíváním se na sociální sítě, někdo jiný se zase rád podívá na novinky, které se udály, na oblíbeném novinkovém serveru (například Letem světem Applem). Věděli jste však, že si všechny vaše oblíbené webové stránky můžete jednoduše uložit do spodního Docku? Jednoduše tak budete mít k vaší oblíbené webové stránce přístup prakticky všude. Pojďme se v dnešním návodu společně podívat, jak na to.

Jak v macOS uložit webovou stránku do Docku

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu nebo MacBooku, otevřete webový prohlížeč Safari. Poté se pomocí horního textového pole určeného pro zadávání URL adres přesuňte na oblíbenou webovou stránku, kterou si chcete přidat do Docku. Jakmile se budete nacházet na webové stránce, tak kurzorem chytněte v horním textovém poli URL adresupřesuňte ji směrem dolů do pravé části Docku za vertikální rozdělovač.

Takto jednoduše už můžete na vašem macOS zařízení přistupovat k oblíbeným webovým stránkám. Jednoduše, když budete na vašem Macu dělat prakticky cokoliv a budete se chtít co nejrychleji přesunout na oblíbenou webovou stránku, tak stačí v Docku kliknout na vytvořený odkaz. Ihned se spustí Safari a vy se ocitnete na požadovaném webu. Dle mého názoru je právě tento způsob opravdu nejrychlejší.

Související články

Dnes nejčtenější