Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2017 světu poprvé ukázal své Apple Watch Series 3, jednou z nejvyzdvihovanějších novinek bylo bezesporu jejich LTE připojení, kterým speciální verze disponují. Tuto vychytávku si však bohužel v Česku stále nemůžeme vychutnat, jelikož tuzemští operátoři s potřebnou technologií ani téměř rok a půl po představení těchto hodinek nepřišli. Podle vyjádření, která jsme od nich před nějakým časem získali, sice na technologiích zajišťujících funkčnost speciální eSIM ve Watch pracují, nicméně předpokládaný termín spuštění byl ve hvězdách. Nyní to ale vypadá, že bychom se mu přeci jen mohli zdárně blížit. 

Oficiální web Applu je plný různorodých návodů, přičemž platí, že valná většina těch, které nemůžete ve své zemi jakkoliv využít například kvůli nedostupnosti služby, není do vašeho rodného jazyka přeložena. Ostatně, i návody k Apple Pay byly ještě donedávna kompletně v angličtině či jiných světových jazycích, avšak kvůli absenci podpory této služby v Česku byste je v češtině hledali marně. S blížícím se příchodem služby je ale začal Apple pomalu překládat a na svém webu zveřejňovat, což dotvrzuje datum poslední úpravy, které není zpravidla starší než několik dní, maximálně týdnů. A právě podobné věci si všiml i jeden z našich čtenářů v případě LTE podpory u Apple Watch. 

Od 14. února 2019 visí na webu Applu český návod, jak nastavit mobilní připojení na Apple Watch. Návod je relativně rozsáhlý a samozřejmě doplněný o obrázky s iProdukty, jejichž nastavení na displejích je též samozřejmě kompletně v češtině. Proklik s výběrem vhodného operátora vás sice odkáže na anglicky psaný web se seznamem operátorů, na kterém ani jeden z českých či slovenských zatím nefiguruje, i to se však může samozřejmě v brzké době změnit. Je totiž jasné, že před oficiálním oznámením či spuštěním prodejů operátoři do seznamu zařazeni nebudou. 

Podtrženo, sečteno – překlad podobného návodu lze rozhodně brát za náznak toho, že se LTE verze hodinek do Česka skutečně chystají. Těžko ale v tuto chvíli říci, kdy se jich na pultech obchodů konečně dočkáme. Už to, že se na webu Applu v tomto směru “něco děje”, je však rozhodně dobrým znamením. 

Apple Watch

Související články

Dnes nejčtenější