Zavřít reklamu

Je to oficiální! Česká republika se po více než třech letech čekání dočká už v pondělí 14. června spuštění podpory eSIM u Apple Watch. Po řadě nepřímých náznaků a spekulací, které kolují českým internetem ode dnešního rána, to totiž před malou chvílí potvrdil největší tuzemský operátor T-Mobile v hromadném mailu médiím.

Apple Watch LTE v ČR

Společnost T-Mobile jako první český operátor zařadí do nabídky chytré hodinky Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ve verzi GPS + Cellular s podporou eSIM. Oba modely budou pro české zákazníky dostupné od pondělí 14. června. Kompletní ceník, dostupnost a informace o tarifech budou k dispozici od 14. 6. na tomto odkazu„, stojí v mailu, který T-Mobile před pár minutami rozeslal. Zdá se tedy, že Apple i u nás poruší své pravidlo stanovující, že podporu LTE spouští jen v zemích, kde jí nabízí alespoň dva operátoři. O2 ani Vodafone s ní totiž zatím alespoň dle vyjádření, které máme k dispozici v brzké době nepočítají.

První Apple Watch s LTE si odbyly svou premiéru už na podzim roku 2017 coby Series 3. Od té doby Apple podporu eSIM rozšiřoval poměrně intenzivně po světě, avšak nám se bohužel až do letoška vyhýbal. Nyní se však konečně díky T-Mobile blýsklo na lepší časy, které jsou doslova za dveřmi. Co se týče hodinek s podporou LTE, ty již zalistovalo mnoho českých Apple prodejců s tím, že jejich prodeje odstartují velmi pravděpodobně v horizontu několika hodin, maximálně pak dní.

Apple Watch LTE na Alze naleznete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.