Zavřít reklamu

O Apple Watch se stále častěji hovoří jakožto o produktu, který by mohl v budoucnu bez problému nahradit iPhony. Není se však čemu divit. Už nyní totiž disponují chytré hodinky od Applu řadou skvělých funkcí, díky kterým lze spousta úkonů vyřídit jen přes ně bez nutnosti použití iPhonu. S příchodem LTE konektivity u loňských Apple Watch Series 3 se navíc jejich využitelnost výrazně rozšířila. I přesto však iPhone zatím zcela nenahradí. Problémem může být například absence fotoaparátu, skrze který by šly vyřídit například videohovory. I na tom ale Apple pravděpodobně pracuje. 

Před pár dny jsme se dočkali zaregistrování velmi zajímavé patentové přihlášky, podle které to vypadá, že by fotoaparát na Apple Watch mohl skutečně dorazit. Pokud si však myslíte, že jej Apple implementuje přímo do displeje hodinek či jejich rámečku, jste na omylu. Vypadá to totiž, že nejvhodnější místo pro umístění fotoaparátu je podle inženýrů z Cupertina v řemínku hodinek. Ten totiž nabízí spoustu možností a prostoru, který lze pro podobná vylepšení využít.  

Kamerový systém by se mohl skládat hned z několika objektivů různých typů, ze kterých by hodinky pomocí senzorů skládaly finální obraz. Právě tato pasáž je zřejmě na celém patentu nejzajímavější. Podle popisu by totiž uživatelé nemuseli například při hovorech přes FaceTime své zápěstí s kamerami různě natáčet přímo před svůj obličej, ale bohatě by stačilo, kdyby jej snímali například zespodu. O vše ostatní by se pak již postaral software, který by měl obličej ve videu “vyrovnat” tak, aby vypadal, jako by jej kamera snímala přímo zepředu. Úprava obrazu by pak vycházela ze shromážděných biometrických údajů, které by uživatelé do hodinek nahráli při jejich první aktivaci. 

Přestože zní celý patent spíše jako úryvek ze sci-fi filmu, potvrzuje minimálně to, že vidí Apple v řemíncích pro své Apple Watch velký potenciál a rád by jej v budoucnu rozvíjel. V minulosti jsme totiž již několik patentů, které se zabývají právě řemínky, viděli a nutno podotknout, že všechny působily více než zajímavě. Snad se tedy první řemínkové vlaštovky, která nám ukáže, jaký směrem by se mohl Apple v tomto odvětví ubírat, dočkáme brzy. 

Apple-Watch-Series-4-Concept
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější