Zavřít reklamu

Abych řekl pravdu, Apple Watch mi zprvu vůbec nedávaly smysl. Vše, co potřebuji, si přeci mohu pohodlně vyřídit na iPhonu a kvůli tomu, abych se sem tam podíval na čas rozhodně nepotřebuji hodinky za deset tisíc, říkal jsem si. S přibývajícími notifikacemi, které mi začaly na telefon chodit po nástupu do redakce Letem světem Applem jsem si však uvědomil, že mě neustálé vytahování telefonu z kapsy či brašny zkrátka a dobře unavuje. Když proto Apple vloni v září představil Apple Watch Series 3 za poměrně příznivou cenu, bylo rozhodnuto. 

Loňské Vánoce jsem si udělal radost koupí vesmírně šedých Apple Watch Series 3 ve variantě 42 mm s šedým silikonovým páskem. Byl to možná trochu risk. Hodinky jsem do té doby příliš v oblibě neměl a kvůli tomu jsem přemýšlel, zda je vůbec dobrý nápad do nich “vrazit” deset tisíc, když vlastně ani nevím, jak mi budou vyhovovat. Po pár hodinách nošení se ale ukázalo, že veškeré obavy byly zcela zbytečné. 

Apple Watch mě začaly bavit prakticky od první chvíle, kdy jsem je na zápěstí připnul. V tu chvíli vám totiž poprvé dojde, že se nejedná “jen” o notifikační centrum na zápěstí, ale o parádní kousek technologie, který vám v mnoha věcech usnadní život. Zamiloval jsem si i takovou hloupost, jakou je například odemykání Macu právě pomocí hodinek. Čert vem, že to ušetří jen pár vteřin a dotyků klávesnice, když je vše navýsost pohodlné. Odemykáním Macu ale moje záliba v Apple Watch jen začala. 

Nenápadný trenér, kterému nebudete odporovat 

Když jsem ještě před pořízením Apple Watch slýchal o tom, jak dokáží své majitele namotivovat k pohybu, příliš jsem tomu nevěřil. Jak by mohly hodinky něco takového dokázat, ptal jsem se sám sebe. Když jsem však po pár delších procházkách docházel ke vchodovým dveřím domu a na zápěstí mi cinkla zpráva “Ještě to můžete dokázat”, či jsem zkrátka jen viděl, že červené kolečko aktivity je téměř uzavřené, proběhla mi hlavou myšlenka, že by byla přeci škoda ulehnout do postele a denní cíl nedokončit – tím spíš, když je na dosah ruky. Nejednou se mi proto stalo, že jsem se u dveří otočil a ulici si ještě jednou obešel, jen aby se mi na zápěstí uzavřel červený kruh aktivity. Po pár týdnech používání už dokážete zhruba odhadnout, jaká trasa je ke splnění určité aktivity potřebná a procházky si plánujete tak, aby vám do aktivity přesně zapadaly.  

Další skvělou věcí, která mě baví využívat, je možnost přijímat přes hodinky hovory. Netvrdím, že takto volám s okolím často, ale pokud nemám zrovna po ruce iPhone, jedná se o skutečně vítanou alternativu. Zvuk z hodinek je navíc velmi dobrý a ani druhá strana si na můj hlas nestěžuje a to ani ve chvílích, kdy mám ruku s hodinkami spuštěnou u pasu.

Když nad tím tak přemýšlím, na hodinkách využívám skutečně spoustu funkcí. Pominu-li přijímání notifikací a sledování aktivity, používám je i pro kontrolu počasí, rychlý přístup k Wallet, spoušť fotoaparátu, navigaci, kalendář a v neposlední řadě i pro poslech hudby. Do hodinek si totiž samozřejmě můžete nahrát své oblíbené písničky, které pak lze poslouchat například přes Bluetooth sluchátka bez nutností mít iPhone u sebe. Ostatně, bezdrátová sluchátka by měla být povinností každého majitele Apple Watch. Proč? Protože posunou jejich využívání na zcela novou úroveň .

V kombinaci s AirPody jsou hodinky naprosto perfektní. Skvělé je zejména ovládání hlasitosti pomocí digitální korunky, což vám ušetří buď rozhovor se Siri nebo vytažení telefonu z kapsy. Přes AirPods pak můžete samozřejmě vyřídit i hlasové zprávy a potažmo hovory. Párování hodinek se sluchátky je navíc velmi rychlé a pohodlné, ostatně, jako u všech Apple produktů. 

Výdrž vás neomezí 

Jedním z nejvíce diskutovaných témat u Apple Watch je bezpochyby jejich výdrž baterie. Přiznám se, že ani ta mě u Series 3 takřka neomezuje. Hodinky mi při mém používání vydrží nabité zhruba tři dny, přičemž je denně na ruku nasazuji zhruba v 7:30 a sundávám asi kolem 21 hodiny. Pokud si však monitorujete i spánek, je nutno počítat s výdrží kratší. Tak či tak vám ale jeden den bez problému vydrží a dát je vedle iPhonu, který stejně každý den večer nabíjíte, už takový problém není. 

A jak mé hodinky vypadají po deseti měsících každodenního používání? Troufnu si říci, že téměř jako nové. Hliníkové tělo se mi totiž stále daří udržet bez jakéhokoliv škrábance a ani displej nevypadá špatně. Jeden malý škrábaneček se mi na něj sice už podařil udělat, nicméně při každodenním používání se občasnému kontaktu s něčím pro hodinky nebezpečným zkrátka nevyhnete. Pokud se ale bojíte toho, že hliníkové hodinky nic nevydrží, buďte bez obav. Budete-li s nimi zacházet jen trochu slušně, budou vypadat parádně skutečně dlouho. 

Kdybyste se mně tedy nyní zeptali, zda si dokážu po deseti měsících život bez Apple Watch představit, odpověděl bych rázně “ne”. Do mého workflow totiž zapadly skutečně perfektně a i v dalších věcech se na ně mohu plně spolehnout. A až tu Apple spustí Apple Pay, které umožní platit hodinkami i v obchodech, budu už v sedmém nebi úplně. 

apple watch fb

Související články

Dnes nejčtenější

.