Zavřít reklamu

Letos v létě nabídli čeští operátoři svým zákazníkům ochutnávku neomezených (nejen) datových tarifů. Tarify sice měly své mouchy, byly ale předzvěstí toho, že představení regulérních neomezených tarifů se rýsuje, a že bychom se tak konečně mohli přiblížit některým jiným (nejen) evropským zemím. Prázdniny skončily a operátoři opravdu přišli s novými nabídkami. Jak neomezené tarify u jednotlivých poskytovatelů vypadají, za jakých podmínek je lze sjednat a jaká jsou jejich úskalí?

T-Mobile

Od září přináší T-Mobile novou nabídku neomezených tarifů. Zpočátku nabízel tarif Neomezeně SD za 1075 korun, Neomezeně HD za 1275 korun a Neomezeně MAX za 1575 korun. To, že jsou neomezené tarify rozdělené do tří kategorií, napovídá, že jisté limity zde budou. Jedná se primárně o omezení rychlosti. Jak můžete vidět v tabulkách ve fotogalerii k tomuto článku, nabízí každý z tarifů určitý objem dat, který můžete prosurfovat při plné rychlosti. Po vyčerpání tohoto objemu se tok dat zpomalí, nikdy o ně ale nepřijdete úplně.

U všech tří zmíněných tarifů navíc můžete čerpat neomezené minuty i data. Všechny tři tarify jsou k dispozici jak pro nové, tak i pro stávající zákazníky T-Mobilu, přičemž pokud jste stávajícím zákazníkem T-Mobilu, můžete nové neomezené tarify získat výhodněji v závislosti na druhu vašeho aktuálního tarifu a délku smlouvy. U všech tarifů existuje omezení dat při čerpání v zemích Evropské unie.

O2

Společnost O2 nabízí neomezené tarify s názvem NEO. Cena tarifů, kombinujících neomezené volání, SMS a data, začíná na 1099 korunách. O2 nabízí veřejně celkem čtyři neomezené základní tarify, přičemž limity opět spočívají v přenosové rychlosti. Na rozdíl od T-Mobilu je ale rychlost nastavená pevně od samého počátku a objem dat je skutečně neomezený. Čím více si tedy připlatíte, tím rychleji můžete surfovat bez obav o vyčerpání stanoveného limitu objemu dat. Součástí každého z tarifů jsou i další výhodné nabídky, jako je služba O2 Security po určitou dobu zdarma, sleva na telefony nebo přístup do O2 knihovny. Samozřejmostí je EU roaming v ceně.

Vodafone

Nabídka datových tarifů společnosti Vodafone závisí na tom, kolik lidí bude daný tarif využívat. Čím více se vás sejde, tím lepší cenovou nabídku dostanete. V rámci tarifu Neomezený od společnosti Vodafone získáte automaticky neomezená data, neomezené volání a SMS, roaming v EU v ceně a slevu až 18000 na nové telefony – sleva závisí na počtu uživatelů, kteří si neomezený tarif aktivují, při počtu dvou uživatelů se jedná o slevu v maximální výši 6000 korun.

Pokud budete tarif využívat ve dvou, vyjde každého z vás na 998 korun měsíčně. U tří čísel vás neomezený tarif od Vodafonu vyjde na 732 korun měsíčně, aktivovat si v jeho rámci můžete až šest čísel. Při tomto počtu vás neomezená data vyjdou na pouhých 599 korun měsíčně. Rychlost je u neomezeného tarifu u Vodafonu 10Mb/s bez jakéhokoliv dalšího omezení. Má to ale jeden háček – neomezená mobilní data od Vodafonu nedostanete, pokud si k nim od firmy nepořídíte také pevný internet na doma, nebo pokud už nemáte připojení od UPC.

Závěrem

Bylo by naivní domnívat se, že neomezená data jsou skutečně neomezená za všech okolností, ve všech směrech a pro každého. Každý z operátorů přichází se zcela rozdílnou nabídkou, a je na zákazníkovi, aby zvážil své potřeby, možnosti a představy. Rozhodně se při procházení nabídek jednotlivých operátorů neomezujete pouze na základní informace, zobrazené na hlavní stránce, ale pečlivě si projděte i dodatečné informace o jednotlivých tarifech – jedině tak zjistíte, jak moc jsou nabízená neomezená data vlastně omezená.

Související články

Dnes nejčtenější

.