Zavřít reklamu

Poslední dobou mě začal čím dál víc lákat iPad, a tak jsem se nakonec rozhodl sáhnout po iPad Pro 11″ Wi-Fi+Cellular. Verzi se SIM kartou jsem chtěl od začátku. Přeci jen můžete pracovat nebo se zabavit kdykoli a kdekoli bez nutnosti vybíjet telefon přes hotspot nebo hledat Wi-Fi. Když jsem začal řešit možnosti datových sim karet, zaujala mě nabídka mého operátora Telekom, který nabízí možnost vzít si k stávající SIM kartě až dvě další SIM karty, které čerpají data z vašeho paušálu, tedy z hlavní SIM karty. V praxi to znamená, že máte paušál, jehož součástí je volání, sms a také data. Právě data můžete mít společná pro další jednu nebo dvě sim karty, které jsou pouze datové a můžete je využít právě do iPadu nebo dalších zařízení.

Osobně mám jako stálý zákazník paušál za 30€ měsíčně, jehož součástí je neomezené volání a sms do celé EU a 40 GB dat měsíčně. Vzhledem k tomu, že si připlácím 10€ měsíčně za službu StreamOn, která umožňuje neomezené používání služeb jako je Spotify, Apple Music, YouTube, HBO Go atd. bez toho, aniž byste přicházeli o data ze svého paušálu, drtivá většina měsíců pro mě končí tak, že mám okolo 35 GB dat nespotřebovaných. Sdílet tato data s iPadem tedy není žádný problém a jakmile do kanceláře namontujeme nějaké řešení pro inteligentní domácnost, další SIM karta poputuje právě do tohoto řešení.

Služba navíc nestojí téměř nic. V případě, že se pro ni rozhodnete, zaplatíte aktivační poplatek za SIM kartu 2,99€ a následně platíte měsíčně 0,99€. Za 25 korun měsíčně tak máte další SIM kartu, se kterou sdílíte svá data. Nemusíte tak kvůli iPadu řešit další smlouvy ani nic speciálního, zkrátka vše jede na váš stávající paušál. Data se sčítají a je jedno zda prosurfujete 99 % na iPadu a 1 % na iPhone nebo naopak. Jedinou drobnou nevýhodou je fakt, že se sdílí skutečně jen data, služba StreamON se do tohoto objemu nepočítá a nelze ji ani za další poplatek přidat také do iPadu.

Pokud se rozhodnete pro dvě SIM, tedy vaši stávající plus další dvě, pak budete měsíčně platit 1,98€ za obě karty a data jsou společná pro všechny tři karty, což je ideální například pro již zmíněnou smart domácnost. Jediné, na co myslete, pokud byste se rozhodli podobnou věc aktivovat je fakt, že aby vám v iPadu začala sim fungovat, musíte v nastaveních přejít do Mobilní data – Nastavení APN a napsat do APN slovo „internet“. Poté již vše funguje, jak má.

Související články

Dnes nejčtenější