Zavřít reklamu

Ceny služeb českých operátorů jsou již řadu let velmi diskutovaným tématem, které nenechá chladným prakticky žádného vlastníka mobilního telefonu. V porovnání s okolními státy jsou totiž mnohdy i několikanásobně vyšší, s čímž samozřejmě valná většina z nás nesouhlasí. Podle ministryně průmyslu Marty Novákové (ANO) si však za tuto situací můžeme my sami. 

Pokud jste si v minulosti zařizovali mobilní internet, možná vám z jeho cen spadla brada. Tuzemští operátoři se totiž nebojí žádat za několik málo MB či GB vyšší stokoruny, které by v zahraničí vystačili na pokrytí měsíčního tarifu celé rodiny. Možná jste si tak pořízení mobilního internetu rozmysleli a dáváte přednost veřejným WiFi, které jsou zdarma. A právě to je podle Novákové hlavním kamenem úrazu a tvůrcem vysokých cen. Myslí si totiž, že operátoři šponují cenu směrem vzhůru právě kvůli tomu, že je o mobilní data v Česku malý zájem. 

Nejen drahá data. V České republice si zatím nemůžeme užít ani LTE připojení k Apple Watch:

“Když budete prostě někomu pořád dokola opakovat: “máme drahá data, máme drahá data”, tak co uděláte, tak vezmete mobil, tak se nepřipojíte na internet přes data, ale budete hledat volnou wifinu. A tady jsme u toho. Čím méně se těch dat používá, protože se jim vyhýbáme, tak tím nepřispíváme k tomu, aby byla levnější,” nechala se ministryně slyšet v pořadu 168 hodin, který vysílá Česká televize. Zjednodušeně by se tak dalo říci, že recept Novákové na snížení ceny mobilních dat je jednoduchý – nakupujme jich co nejvíce a co nejčastěji, protože jedině tak operátoři jejich cenu sníží. 

Není pochyb o tom, že se jedná o skutečně odvážný výrok, který valné většině z nás příliš po chuti nebude. Tím spíš, když sami politici výši cen mobilních služeb v Česku kritizují a dle svých slov usilují o její snížení všemi dostupnými pákami, které na operátory mají. Ministryně Nováková se však vydala cestou zcela opačnou. Na to, zda jí na jejím konci čeká úspěch ve formě kýženého snížení ceny či nikoliv, si raději odpovězte každý sám. 

iphone-lte-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.