Zavřít reklamu

Představení bezdrátové nabíječky AirPower jsme se dočkali už před zhruba rokem a čtvrt, kdy nám ji Apple ukázal po boku nových iPhonů 8 a X. Od té doby však o tomto produktu striktně mlčí a to i přesto, že jej dle svých slov chtěl vydat v už v loňském roce. Podle informací, které se v uplynulých měsících objevily, totiž měl Apple s jejím dokončením velké problémy a kvůli přehřívání musel dokonce celý projekt restartovat, přičemž dle některých zdrojů chtěl dokonce projekt zcela “odpískat”. Poslední týdny však naznačují přesný opak. 

O víkendu obletěly svět zprávy z dodavatelského řetězce, podle kterých již Apple nabíječku dokončil a její výroba se začíná pomalu rozbíhat. Ani tyto zprávy se však samozřejmě nedají brát vzhledem k jejich původu za zcela legitimní. Zmínky o AirPower přímo na webu Applu se však za legitimní brát rozhodně dají – tím spíš, když se objevily u čerstvě představeného produktu.

Na malajském webu Applu se po včerejším spuštění prodejů Smart Case pro vloni představené iPhony objevilo v popisku produktu u verze pro iPhone XS kouzelné slůvko AirPower ve spojení s možností bezdrátového nabíjení. Přestože v popisku nic krom toho, že je bezdrátové pouzdro kompatibilní s nabíječkou AirPower a dalšími bezdrátovými Qi nabíječkami není, dá se brát zmínění jablečné nabíječka za jasný důkaz toho, že práce na produktu Apple neukončil a jeho představení se skutečně blíží. Je totiž skutečně velmi nepravděpodobné, že by zmínku o něm do popisku vkládal, přestože by byl již vývoj produktu ukončený. 

Na zmínku o AirPower začali prakticky ihned po vydání nových pouzder upozorňovat uživatelé na Twitteru spolu se screenshoty malajského webu Applu. Ten si problému záhy všiml a stránku aktualizoval, aby existenci AirPower nejspíše ještě na pár měsíců “ututlal”. Přeci jen, zmiňovat se o chystaných produktech ještě před jejich premiérou Apple ve stylu rozhodně nemá.

 

Přešlap Applu je tak dalším důkazem toho, že se uvedení AirPoweru na trh blíží. Datum příchodu sice neznáme, jako velmi pravděpodobný termín se však jeví březen, kdy bychom se měli dle analytiků dočkat i představení nových iPadů. Slavnostní spuštění prodejů AirPower by tak při této příležitosti mohlo klidně proběhnout. 

Související články

Dnes nejčtenější