Zavřít reklamu

Bezdrátová nabíječka AirPower, respektive její koncept, je zřejmě prokletá. Jak jinak si totiž vysvětlit již druhé přerušení jejího vývoje, ke kterému se musel Apple rozhodnout kvůli neuspokojivým výsledkům, kterých dosahovaly její prototypy?  Přesně s tímto tvrzením totiž přispěchal dnes v noci velmi přesný leaker Jon Prosser, jehož zdroje byly zřejmě těmi nejinformovanějšími, co se právě AirPower týče. 

Ze zpráv z předešlých týdnů se zdálo, že je bezdrátová nabíječka AirPower napodruhé již téměř hotová a startu jejích prodejů tak nestojí v cestě téměř nic. Z jejího plánovaného představení v září však nakonec sešlo a když nedorazila ani v říjnu, nejeden jablíčkář se začal o její budoucnost obávat. A jak se zdá, obavy byly na místě. Zdroje Prossera totiž tvrdí, že byly veškeré práce na AirPower opět přerušeny a to minimálně po celý příští rok s tím, že další obnovení projektu se zdá být už nyní velmi nepravděpodobné. Co přesně stálo nyní za zrušením sice není v tuto chvíli zcela jasné, avšak jako nejpravděpodobnější vysvětlení se v tuto chvíli jeví nenaplněná očekávání ze strany Applu. 

Jedinými bezdrátovými nabíječkami z dílny Applu tak bude zřejmě zatím jen MagSafe a později MagSafe Duo pro nabíjení iPhonu a Apple Watch současně. Zda se do budoucna dočkáme dalších řešení podobným například právě AirPower je nicméně v tuto chvíli bohužel ve hvězdách a nám tak nezbývá nic jiného, než v to doufat. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější