Zavřít reklamu

Letošní rok by měl být dle všech dostupných informací na produkty z dílny Applu opravdu bohatý. Dočkat bychom se totiž měli tří iPhonů, minimálně dvou iPadů, upgradovaných MacBooků a iMaců a v neposlední řadě i nové generace sluchátek AirPods a dlouho očekávaného příchodu nabíječky AirPower. A právě dva poslední zmiňované produkty už údajně klepou na dveře.

Portálu MySmartPrice se podařily od jeho zdrojů zjistit velmi zajímavé informace, které nám vylepšení pro AirPods 2 a AirPower opět míně poodhalují. U sluchátek se tak můžeme těšit například na takřka totožný tvar s první generaci, díky kterému budou sluchátka „kompatibilní“ s ušima všech uživatelů, kteří využívali i první generaci. Úprav se ale dočká vnitřní uspořádání komponentů a celkově vnitřní design, díky čemuž bychom si měli užít o poznání kvalitnější basy. Sluchátka rovněž přinesou zcela novou povrchovou úpravu podobnou té ze smartphonů Google Pixel 3 – tedy velmi jemně matnou. Díky tomu by tak mohla sluchátka teoreticky i lépe držet v uších. Za vylepšení si však nechá Apple i solidně připlatit. Zatímco nynější verze AirPods se prodává za 159 dolarů, tedy necelých 5 tisíc korun, za novou si bude podle zdrojů účtovat 199 dolarů, tedy v “jablečném přepočtu” na české koruny lehce přes 6 tisíc. Představení a spuštění prodejů je pak naplánováno na letošní jaro. 

Kromě lepších basů a nového povrchu nabídnou AirPods 2 i speciální pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení:

AirPower na dohled?

Kromě AirPods 2 dorazí na jaře i nabíječka AirPower, kterou nám Apple poprvé ukázal již před rokem a půl při představení iPhonů 8 a X. Ta bude podle zdrojů nakonec mírně tlustší, než kalifornský gigant zprvu zamýšlel a to hlavně kvůli nové konfiguraci cívek pro bezdrátové nabíjení, na kterou musel při problémech s vývojem vsadit. Velmi zajímavé je, že by nabíječka měla nabízet několik exkluzivních funkcí, kterými převýší svou konkurenci, avšak většina z nich by měla dorazit až s příchodem iOS 13. O co přesně by se mělo jednat je však v tuto chvíli nejasné. Cena nabíječky by pak měla být 149 dolarů, tedy na české koruny mírně pod pěti tisíci.

Jelikož se jedná již o několikátou podobnou zprávu za posledních pár týdnů, je velmi pravděpodobné, že se příchodu této dvojice v brzké době skutečně dočkáme. Jako nejpravděpodobnější termín jejich představení se zdá březen a konference, na které Apple zřejmě představí spolu s nimi i nový iPad mini 5 a iPad 7. generace. Její datum sice ještě známé není, v minulých letech jí však kalifornský gigant zpravidla pořádal ve druhé polovině měsíce.

[Aktualizace]: Podle dalšího zdroje MySmartPrice by AirPods 2 na jaře dorazit nemusely, ale v průběhu roku se určitě objeví. U AirPower však vydání v průběhu jara stále platí. 

Související články

Dnes nejčtenější