Zavřít reklamu

Už se stalo určitou tradicí, že nám Apple představí novou várku produktů i na během jara. Zpravidla se světu ukáží nové iPady, další barevné varianty iPhonů, jarní kolekce řemínků pro Apple Watch a nové kryty pro iPhone. Veškeré indície naznačují, že ani letos tomu nebude jinak. Naopak se nejspíš dočkáme více nových produktů, než bychom původně předpokládali. A právě vzhledem k tomu, kolik novinek si pro nás Apple na letošní jaro přichystal, můžeme už více méně počítat s Keynote.

Kdy?

Do března je ještě daleko, už teď ale můžeme přibližně odhadnout, kdy se keynote bude konat. Apple zpravidla pořádá své jarní konference až na konci měsíce. Například loňský event se uskutečnil v úterý 27. března. Událost v roce 2016, na které se představil 9,7palcový iPad Pro a iPhone SE, proběhla v pondělí 21. března. Letos by tak Apple Special Event mohl padnout buďto na pondělí 25. nebo úterý 26. března. Jedna se skutečně pouze o odhad provedený na základě událostí z předchozích let a je možné, že skutečnost bude jiná. Nicméně i tak máme určitou představu, kdy přibližně by se nám mohly novinky odhalit.

apple-event-march-27

Nové iPady, AirPods a iPod touch

A na co se vlastně můžeme těšit? Svoji premiéru by si měly odbýt nové iPady, AirPods a také iPod touch. V případě iPadů není o čem pochybovat, protože existuje hned několik indícií, že je Apple odhalí co nevidět. Konkrétně by se měl ukázat nový 9,7″ iPad (7. generace) a pak také trochu nečekaně iPad mini 5. Oba tablety už si Apple nechal před pár dny zaregistrovat u Eurasijské hospodářské komise a zmínky o jejich existenci se objevily dokonce i v kódech první beta verze iOS 12.2, kde nesou označení iPad11,1, iPad11,2, iPad11,3 a iPad11,4.

Příchod nové generace AirPods nám pak naznačuje nedávný objev serveru 9to5mac, který v iOS 12.2 objevil sekci s nastavení funkce Hey Siri právě pro sluchátka od Applu. Už přibližně rok se proslýchá, že AirPods 2 mají dostat podporu zmíněné funkce, což nepřímo potvrdil i samotný Apple během zářijové konference, kdy funkci demonstroval během úvodního videa. I další zdroje hovoří, že by si druhá generace AirPods měla odbýt premiéru během první poloviny roku, což sedí právě na jarní keynote.

Oživení iPodu touch je asi nejméně uvěřitelné, ale různé spekulace z poslední doby a především pak zmínka v kódech iOS 12.2 jej potvrzuje. Je otázkou, zda sedmá generace iPodu touch bude něčím výjimečná, ale podle posledních zpráv by mohla být zaměřena především hry a sloužit tudíž jako kapesní konzole. Na druhou stranu by novinka neměla disponovat Touch ID ani Face ID, což jen potvrzuje, že se Apple bude snažit srazit cenu přehrávače na minimum tak, aby byl pro potencionální zákazníky co možná nejlákavější.

apple-event-march-27

Dnes nejčtenější

.