Zavřít reklamu

Pamatujete si na léto roku 2017 a obří přešlap Applu s betou iOS 11, ve které se několik týdnů před představením nových iPhonů v čele s prémiovým modelem X objevily prakticky všechny důležité informace o novinkách a my se tak de facto jejich představení dočkali s předstihem? Vsadím se, že určitě ano. Pokud si však myslíte, že se Apple z tohoto nezdaru poučil a bety svých systémů již vytváří bez informací o chystaných produktech, jste na omylu. 

Ve čtvrtek večer jsme se dočkali vydání čtveřice nových bet v čele s iOS 12.2, která se zdá být na informace o novinkách vcelku bohatá. Poté, co jsme se z ní díky vývojáři Guilhermu Rambovi dozvěděli o jedné z největších novinek pro AirPods 2, se totiž vytasil dnes v noci s parádním objevem i vývojář Steve Troughton-Smith. Ten v jejich řádcích narazil na identifikátory nových iPadů, které by dle nich měly být osazeny klasickým Touch ID a jako vždy dorazí ve dvou verzích – WiFi a WiFi+LTE. 

iPod čeká revoluce

Zatímco první objev nikomu dech zřejmě nevyrazí, druhý už by mohl. Vývojář totiž objevil v betě i zmínky i zcela novém iPodu touch. Ten je označován jako iPod9,1 a podle Steva to vypadá, že by mu mělo chybět jak Face ID, tak i Touch ID. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat zařízení, které budeme odemykat číselným kódem, ale zato bude mít displej přes celou přední stranu bez jediného rušivého elementu. Absencí autentizačních technologií by se navíc mohla Applu podařit i nasadit nižší cena, která by mohla prodejům této novinky pomoci. 

Vypadá to tedy, že se máme skutečně na co těšit. Vzhledem k tomu, že se tyto informace objevují již nyní v betě, je navíc takřka jisté, že se představení těchto produktů dočkáme už v březnu, kdy by měl Apple dle očekávání uspořádat první letošní keynote.

Související články

Dnes nejčtenější