Zavřít reklamu

Apple nás každoročně zásobuje velmi slušným množstvím nových či upgradovaných produktů, které nám mají usnadnit běžný či pracovní život. Přemýšleli jste ale vlastně nad tím, co vše letošek přinese?

Vybrat jen několik málo produktů bylo prakticky nemožné. Od letoška se totiž očekává celá řada zajímavých novinek a inovací, které by měly jablečné produkty posunout opět na nový level. V následujících řádcích jsme se proto pokusili vybrat patánáctku dle našeho názoru nejzajímavějších a zároveň co se příchodu týče nejpravděpodobnějších kandidátů. Jasné však je, že jich Apple přinese jako již tradičně o poznání více a to primárně z řad příslušenství. Pohodlně se tedy usaďte, nástin letoška začíná. 

Aktualizovaný iMac a iMac Pro

Klasické iMacy se dočkaly posledního upgradu v červnu roku 2017 na WWDC, nejednalo se však tehdy o nic závratného. Stejný den nám pak Apple ukázal i iMac Pro, který začal prodávat zhruba půl roku poté. Ani ten se však od té doby vylepšení nedočkal. Je tak více než pravděpodobné, že oba tyto stroje letos od Applu upgrade obdrží. Otázkou však je, jak velký. 

Spekuluje se nad tím, že se Apple letos konečně odhodlá k větším změnám a to jak po stránce designu, tak i po stránce vnitřních komponentů. Dočkat bychom se mohli výrazného zúžení rámečků kolem displeje, které jsou trendem poslední doby. Samozřejmostí jsou i nové procesory z dílny Intelu. Někteří analytici spekulují i nad implementací Face ID, díky kterému by bylo přihlašování do Macu velmi rychlé a i následná práce v systému macOS by byla například díky vyplňování hesel přes Face ID plynulejší. Těžko však říci, zda se Apple k tomuto kroku odhodlá. 

Koncept nového iMacu od Yanko Design:

Aktualizovaný MacBook a Macbook Pro

Obecně se dá říci, že letošní rok by se mohl nést ve znamení nových či minimálně upgradovaných Maců. Krom výše zmíněných iMaců bychom se totiž měli dočkat i vylepšených 12” MacBooků, MacBooků Pro a snad i Macu Pro, kterému se budu věnovat níže. Co se týče jablečných notebooků, minimálně v případě verze Pro se též očekává solidní vylepšení a možná i přepracování designu. Mnoho informací však bohužel na světlo světa zatím neproniklo, takže se dá o novinkách jen a jen spekulovat. Co se pak týče 12” MacBooku, u něj se očekávají spíše menší upgrady v čele s novým procesorem.

Nový Mac Pro a displej

Když Apple v minulých měsících potvrdil práce na nové verzi Macu Pro a displeji, srdce nejednoho profesionálního uživatele zaplesalo. Ani zde však bohužel nevíme žádné přesnější detaily krom toho, že bychom se měli dočkat zcela nového těla. Apple totiž již několikrát přiznal, že tvar, který má nynější verze Macu Pro, není zrovna nejšťastnější a je potřeba jej změnit. 

Po boku Macu Pro by se měl představit zbrusu nový profesionální displej, který by měl dle dostupných úniků disponovat 8K rozlišením. Po několika letech se tak do nabídky Applu vrátí jeho vlastní displej, po kterém mnozí uživatelé už pěkných pár let volají. S designem LG a kvalitou, který nyní Apple nabízí, totiž mnozí spokojeni nejsou. 

 

Sluchátka AirPods 2. generace

Přestože se o druhé generaci sluchátek AirPods šušká už pěkných pár měsíců, na její příchod stále čekáme. Letos by však už na pulty obchodů dorazit konečně měly. Otázkou však je, zda to skutečně potřebujeme. Novinka by totiž příliš mnoho vylepšení přinést neměla, jelikož si je údajně Apple šetří až na třetí generaci, která je již ve vývoji. U druhé generace bychom si tak měli užívat “jen” aktivaci Siri pouhým hlasem, voděodolnost, mírně vylepšený zvuk, delší výdrž baterie či použití Bluetooth 5.0. Skutečně revoluční novinky typu monitorování zdraví či změny designu však letos čekat nemůžeme. 

Co ale čekat můžeme, respektive musíme, je jejich nabíjení skrze nové pouzdro představené v září roku 2017. To bude nově možné nabíjet bezdrátově a úroveň jeho nabití budeme moci navíc kontrolovat mnohem lépe díky diodě umístěné zvenku. 

Nové bezdrátové pouzdro pro AirPods (zdroj):

iPad 7. generace a iPad mini 5

Apple by letos neměl zapomenout ani na milovníky tabletů. Dočkat bychom se totiž měli minimálně dvou nových iPadů – konkrétně iPadu 7. generace a iPadu mini 5. První jmenovaný by měl uživatele zaujmout již tradičně nízkou cenou ve spojení s velmi slušným výkonem a designem. Ten by se měl oproti předešlým rokům ještě zlepšit díky mírnému zvětšení displeje na 10”, které by se mělo Applu podařit díky zúžení rámečků. Vychytávky typu Face ID či USB-C tu však očekávat nemůžeme. 

Nová generace iPadu mini má lákat na své velmi kompaktní rozměry spolu se solidním výkonem, ani zde však žádné další vychytávky očekávat nelze. Cena by totiž měla zůstat dle dostupných informací též na podobné úrovni jako nyní, což Applu do jisté míry svazuje ruce. I “pouhé” zvýšení výkonu novým procesorem by však mnozé uživatele velmi potěšilo. 

iPhone 11, 11 Max a XR 2

Představení nových iPhonů je asi tou největší jistotou letošního roku. Jablečné telefony jsou totiž pro Apple již řadu let naprosto klíčovým produktem, na který čeká rok co rok celý svět. A co nám tedy letos přinesou? Skoro by se mi chtělo napsat, že “nic moc”, ale tak úplně tomu tak není. Trojitý fotoaparát u modelu Max, duální u modelu XR2, zmenšený výřez, zrychlené bezdrátové nabíjení či zvýšení výkonu se totiž za “nic moc” rozhodně označit nedá. Pokud však doufáte, že Apple letos přijde se zcela novým designem, jako tomu bylo například v roce 2017, kdy krom klasiky v podobě iPhonů 8 a 8 Plus ukázal i iPhone X, budete zklamaní. Velké přepracování designu je totiž údajně naplánováno až na příští rok.

Koncept iPhonu 11 od OnLeaks: 

Apple Watch Series 5

Posledním produktem, jehož příchod je letos více než reálný, jsou Apple Watch Series 5. Předchozí generace sklidily mezi uživateli obrovský úspěch a v prodejích se jim velmi dařilo, takže je více než pravděpodobné, že se Apple rozhodně pro představení nové generace i letos a tento hodinkový boom ještě více rozdmýchá. 

Co od hodinek čekat? Na odpověď je ještě příliš brzo. Jelikož jsme se však dočkali velkých inovací vloni, bude letošek velmi pravděpodobně v tomto ohledu umírněnější. Již několik let se však spekuluje nad příchodem senzoru pro měření hladiny cukru v krvi, který Apple údajně již testuje. Právě ten by tak mohl být jedním z nejzajímavějších vylepšení, které by posunuly úroveň hodinek o kus dál. Samozřejmostí je pak nasazení nového procesoru, díky kterému budou hodinky svižnější a snad i úspornější na baterii. 

Tak co, na jaký z výše uvedených produktů si nejvíce brousíte zuby právě vy a který naopak necháte bez povšimnutí v obchodě? Popřípadě jaké vylepšení byste chtěli u některé z novinek vidět, abyste se pro její koupi rozhodli?

Související články

Dnes nejčtenější