Zavřít reklamu

Apple nelení v pracích na budoucích produktech ani před Vánoci. Dnes totiž společnost získala celkem 37 patentů, z nichž některé rozhodně stojí za zmínku. Nejzajímavější jsou rozhodně patenty, které pojednávají o iPhonu s displejem na přední a zadní straně a další zmínky o AirPower.

První jmenovaná patentová přihláška popisuje detaily ohledně vstupních dotykových schopnostech na zadní straně iPhonu. Patent zároveň hovoří o „rychlosti posuvu úměrného k úhlu sklonu“ při prohlížení obsahu. „Elektronické zařízení se vyznačuje tím, že řídící obvody mění obsah otáčením stránek textu zobrazených na displeji na základě úhlu sklonu zařízení. Zároveň obsahuje přední i zadní zobrazovací plochu, která je konfigurována takovým způsobem, že se na přední dotykové ploše zobrazují informace shromážděné pomocí dotykového senzoru na zadní straně.“  Text patentu je poměrně srozumitelný. Na základě popisu lze ovšem těžko usuzovat, zda se bude jednat o plnohodnotný dotykový displej na zadní straně.

AirPower? Možná blízko

Další patent hovoří o povaze dat, která budou sdílena jen a pouze na zařízeních nabíjejících se na AirPower. Ve zkratce jde o popis technologie, která umožní během nabíjení sdílet jen opravdu „neosobní“ data a informace. Jako příklad je uveden stav baterie ostatních nabíjených zařízení (Apple Watch a pouzdro na sluchátka AirPods) zobrazený na nabíjeném iPhonu, o čemž Apple hovořil už při samotném představování. Je tedy dost možné, že popis této již dříve známé funkce je zapříčiněn tím, že je Apple nucen ve velké míře AirPower předělat, což může znamenat i potřebu použití této nové technologie.

Dočkáme se bezdrátové nabíječky AirPower v roce 2019?:

Ačkoli je popis patentů mnohdy skutečně zajímavý, nikdy se nedá s jistotou říct, zda budou někdy v budoucnu skutečně vyhotoveny. Nicméně v popisu druhého patentu lze spatřovat další podklad o skutečnosti, že Apple s AirPower stále ještě nehodil flintu do žita.

iPhone-AirPower-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.