Zavřít reklamu

Bezdrátová nabíječka AirPower byla představena už před více než rokem, stále jsme se jí na pultech obchodů však nedočkali. Apple to ale zřejmě s AirPower zabalit nehodlá, jelikož do svých řad hledá pracovníky, kteří by se měli mimo jiné podílet i vývoji tohoto produktu.

Nabírání zaměstnanců probíhá do divize Applu pro bezdrátové technologie jak v Cupertino, tak v novozélandském Aucklandu. Popis zaměstnání byl zveřejněn na začátku prosince a v jeho textu stojí následující: „Poslání týmu pro bezdrátovou technologii – budujte nejlepší světové bezdrátové technologie a návrhy bezdrátového nabíjení pro hlavní produkty společnosti Apple – iPhone, Apple Watch, AirPods, AirPower a další.“

airpower-job-listing

Rok se s rokem sešel a AirPower stále nikde

Apple představil nabíječku AirPower spolu s iPhonem 8/8 Plus a iPhonem X. Za velkého potlesku bylo tehdy světu oznámeno, že AirPower zvládne nabíjet až tři zařízení zároveň – iPhone 8/8 Plus/X, Apple Watch Series 3 a pouzdro pro sluchátka AirPods, kterého jsme dosud rovněž nedočkali. Šéf marketingu Phil Schiller ujišťoval, že tato revoluční nabíječka bude k dispozici v roce 2018. Ten se chýlí ke konci, AirPower ale stále nikde. Apple dokonce po své letošní zářijové keynote odstranil ze svého webu veškeré odkazy na tuto nabíječku. Popis hledaných pracovních pozic ale může napovědět, že Apple na AirPower stále pracuje. Jistým vodítkem může být i zmínka o AirPower v uživatelských příručkách letošních iPhonů. Černě to nevidí ani věhlasný analytik Ming-Chi Kuo, který ve své zprávě pro investory z konce října uváděl, že by Apple mohl AirPower uvést do prodeje nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2019. Totéž platí pro bezdrátové nabíjecí pouzdro pro sluchátka AirPods.

A jak se na AirPower díváte vy? Patříte mezi tu sortu uživatelů, která na ní stále oddaně čeká, nebo jste nad ní již zlomili hůl a raději jste sáhli po nabíječce třetí strany, která sice nedokáže nabít až tři produkty najednou v jakékoliv poloze, ale je dostupná a s největší pravděpodobností i několikrát levnější než chystaný AirPower?

Airpower

 

Dnes nejčtenější

.