Zavřít reklamu

Jen málokdo čekal, že dá Apple uživatelům před pár dny představeného Macu mini možnost, aby si jednoduše upgradovali paměť RAM. Opak je ale pravdou a na internetu se začínají objevovat návody, které popisují, jak provést jednoduchou výměnu či upgrade RAM pamětí v útrobách nového Macu mini.

Apple samozřejmě Mac mini neoznačil za produkt, který by si měl uživatel svévolně upravovat, a proto také všem uživatelům doporučuje, aby všechna případná vylepšení pamětí RAM nechali na odbornících z certifikovaného servisu Apple. I přesto ale uživatelé s vidinou ušetření „pytle peněz“ preferují možnost upgradu doma na koleni. To s sebou nese různé rizika a je nutné počítat s tím, že pokud při upgradu „RAMek“ něco poškodíte, nemůžete od Applu čekat žádnou náhradu, jelikož jste porušili záruční podmínky. Pokud se však i přesto rozhodnete pro upgrade doma, není se až tak čeho bát, jelikož proces je vcelku jednoduchý a zvládne ho prakticky každý.

Postup upgradu „RAMek“ je vcelku jednoduchý. Nejdříve je nutné odcvaknout spodní kryt. Poté odšroubujeme 6 šroubků a opatrně sundáme kryt, ke kterému je připojená anténa. Anténu poté odpojíme ze základní desky odšroubováním jednoho šroubku, a poté kryt odložíme stranou. Nyní už pouze stačí odšroubovat 4 šroubky držící ventilátor a 2 hlavní šroubky, které drží základní desku na místě. Zároveň odpojíme i konektor, který dodává základní desce „šťávu“ a vysuneme celou desku ven. Poté už pouze odšroubujeme kryt pamětí RAM a pomocí páček uvolníme samotné moduly.

Na fotografie z upgradu paměti RAM nového Macu mini se můžete podívat níže:

Na YouTube už se nachází hned několik návodů, které detailně popisují, jak na to. Jeden takový vytvořil například uživatel Brandon Geekabit, který kromě videa celý proces sepsal do návodu na iFixitu. K upgradu RAMek vám stačí pár šroubováků, nástroje pro otevření víka a to je prakticky vše.

Díky tomuto návodu si můžete jednoduše a hlavně levněji upgradovat paměti RAM vašeho Macu mini až do maximálních 64 GB. Použít můžete jakékoliv 8 GB, 16 GB a 32 GB DDR4-2666 SODIMM moduly od jakékoliv značky, například Crucial, Kingston či Corsair. Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete podstoupit riziko a ušetřit peníze a nebo si na výměnu doma netroufnete a necháte si paměti RAM upgradovat v certifikovaném servisu Applu bez rizika, ale za více peněz. V mém případě by byla volba naprosto jasná.

mac_mini_2018_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější