Zavřít reklamu

Včera v podvečer jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že Apple v uplynulých dnech v tichosti zvýšil cenu upgradu základní RAM paměti nových 13” MacBooků Pro. Zatímco v uplynulých týdnech platilo, že za přechod z 8 na 16 GB RAM zaplatil uživatel 3000 korun (potažmo 100 dolarů v USA), nyní je nutné zaplatit částku dvakrát vyšší – tedy konkrétně 6000 korun či 200 dolarů. Proč tomu tak je se nyní rozhodl Apple objasnit portálu The Verge.

Vysvětlení zvýšení ceny u upgradu RAM paměti nedávno představeného stroje je svým způsobem bizarní. Apple totiž tvrdí, že je tento krok de facto jen nápravou chyby, kterou při uvedení stroje na trh udělal. Cena, kterou si při nakonfigurování vyšší RAM paměti při zvolení základní verze 13” MacBooku Pro, nastavil totiž byla dle něj chybná, jelikož neodpovídala ceně stejných upgradů na jeho ostatních počítačích v čele s iMacy či MacBooky Air. Nyní se proto rozhodl v tichosti vše napravit a cenu RAM u 13” Pro zvýšit, aby byla ve stejné hladině se všemi ostatními stroji nabízejícími tento upgrade. 

Pokud jsou slova Applu pravdivá, je svým způsobem komické, že gigant jeho typu udělá při cenotvorbě podobnou banální chybu. Na druhou stranu nelze samozřejmě vyloučit ani to, že se z jeho strany jednalo o úmysl a nikoliv chybu, jak se světu nyní snaží namluvit, díky kterému se měly zvýšit prodeje vyšších konfigurací novinky. Pokud se však ani nižší cena RAM pozitivně do prodejnosti vyšších konfigurací nepromítla, mohl se Apple jednoduše rozhodnout svůj plán přehodnotit a nasadit u nich standardní cenu. A jak vnímáte toto počínání vy? 

Související články

Dnes nejčtenější

.