Zavřít reklamu

V minulém týdnu se Mac mini konečně dočkal svého vylepšení, kterým potěšil nejednoho milovníka minimalismu. Ačkoliv oficiální prodej započne až ve středu 7. listopadu, magazín VentureBeat zveřejnil jeho benchmarkové testy již nyní. Bohužel v testu figurovala jen nákladnější konfigurace, která disponuje šestijádrovým procesorem osmé generace Intel Core i7 s frekvencí 3,2 GHz, grafickou kartou UHD Graphics 630 a 32GB pamětí RAM. Celková cena za tento model činí 58 590 Kč, což dvojnásobně překročí cenu nejlevnější možné konfigurace.

jak-dopadl-novy-mac-mini-v-benchmarkovem-testu-vysledky-jsou-vyborne
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Z výsledku je jasné, že přestože je Mac mini skutečně malým zařízením, nebyl stvořen pro malé věci. Jeho výsledky se dají srovnat s letošním 15″ MacBookem Pro ve vyšší konfiguraci, který v testu získal 5 344 a 22 561 bodů. Pokud srovnáme ceny těchto dvou modelů, nemůžeme být výsledkem nijak překvapeni.

Nejnovější Mac mini nadále dokázal porazit i výkonnější verzi Macu Pro z roku 2013 s procesorem Intel Xeon E5 a 16 GB RAM, přičemž jeho skóre v takzvaném multi-core testu bylo téměř stejné, avšak v single-core testu se stal absolutním vítězem. Mac Pro se totiž může pochlubit „jen“ 3847 body na jedno jádro a 23193 na více jader. Pokud pomineme iMac Pro, Mac mini nadále zcela překonává loňské iMacy, které bohužel tento rok nebyly nijak obměněny.

Prohlédněte si nový Mac mini v galerii:

Již brzy se dočkáme dalších benchmarkových testů, a to především slabších konfigurací. Nezbývá nám nic jiného, než počkat na oficiální vydání, které nám poskytne námi žádané odpovědi. Testy základních modelů poskytnou ten nejlepší možný náhled, který aktuálně všechny zajímá.

Osobně se považuji za velkého fanouška Macu mini a nesmírně se těším na výsledky letošního modelu. Stojí podle vás tento nejmenší člen rodiny jablečných počítačů za vyzkoušení? Dejte nám vědět váš názor do komentářů.

mac mini fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější