Zavřít reklamu

Včerejší den se nesl v duchu představení celé řady novinek z dílny Applu. Za nejzajímavější novinku by se dal zřejmě označit iPad Pro 4. generace, který se kromě přepracovaného fotoaparátu chlubí i výrazným nárůstem výkonu. O tom sice Apple lecco prozradil, detailnější technické specifikace si však jako již tradičně nechal pro sebe. Díky včera vydané betě iOS 13.4 pár dalších střípků poodhalujících výkon známe. Beta totiž odhalila přesnou velikost RAM. 

Na RAM paměť si majitelé iPadů Pro 4. generace určitě stěžovat nebudou. Z kódu bety totiž vyplývá, že jsou všechny modely nově osazeny 6 GB RAM modulem, který by měl zajistit bezproblémový chod tabletu i při náročnějších úkonech. Takto velkou RAM pamětí se přitom u předešlé generace chlubil jen model s 1 TB úložištěm. Všechny ostatní verze disponovaly “jen” 4 GB RAM, což pro ně může být z dlouhodobějšího hlediska omezující.

U1 na scéně

Další zajímavostí nových iPadů Pro je nasazení ultraširokopásmových čipů U1, které jsou vynikajícími pomocníky třeba pro rychlý přenos dat přes AirDrop, potažmo přesné určení polohy v interiérech. iPady jsou tak teprve druhými produkty z dílny Applu, které jsou čipy U1 osazeny. Prvními jsou iPhony 11 a 11 Pro představené na podzim loňského roku, u kterých je tato vychytávka nejvyužitelnější právě při AirDropu. Je však poměrně zvláštní, že o nasazení čipu U1 u iPadů se Apple v tiskové zprávě, skrze kterou je představil, vůbec nezmínil. Přitom při představení iPhonů 11 a 11 Pro o nich hovořil poměrně dlouze. 

Související články

Dnes nejčtenější

.