Zavřít reklamu

Opět tu máme jednu velmi zajímavou raritku, která se objevila v aukci. Tentokrát se nejedná o žádný desítky let starý Macintosh ani další podobné historické kusy. V tomto případě nemusíme chodit zas až tak daleko do minulosti, bude nám stačit „pouze“ zhruba 15 let. Právě před 15 lety totiž Steve Jobs představil produkt, který změnil svět poslechu hudby a stál na pomyslném začátku novodobé historie Applu. Předmětem aukce je totiž zbrusu nový, nerozbalený a v původní fólii zabalený iPod Classic, přesněji jeho 1. generace, která se začala prodávat 10. listopadu 2001. 

iPod Classic je sběrateli vyhledáván čím dál více. Obzvláště, pokud jde o nerozbalené balení nebo nějakou limitovanou edici, kterých bylo v prvních letech iPodu docela dost. V pozdějších generacích se Apple na takovéto limitované série vykašlal, proto ty existující už jen a jen rostou na hodnotě. Tento první iPod je ovšem opravdu specialitou.

Aukce se objevila na profilu uživatele, který je proslulí dražbami sběratelských Apple produktů. V tomto případě za tento 1st gen iPod Classis chce brutálních 200 000 dolarů. Aukce končí za 17 dní a mohou se jí účastnit pouze obyvatelé USA. Autor totiž mimo Spojené státy neposílá. Tento kousek historie si můžete prohlédnout zde, bude velmi zajímavé sledovat, zda-li se najde někdo takový, kdo za něj utratí v přepočtu více než 5 milionů korun. Na Ebay se dá totiž najít daleko více sběratelských iPodů, za podstatně nižší ceny.

 

ipod-classic-ebay

Zdroj: iDropnews

Dnes nejčtenější

.