Zavřít reklamu

Nový MacBook Air se začne prodávat sice až příští týden, už nyní se ale na internetu objevují první benchmarky, které nám mají alespoň částečně naznačit, jaký výkon se v tomto krasavci ukrývá. Právě výkon nového Airu totiž vzbuzuje velké diskuze, které se točí především kolem jeho porovnání s MacBookem Pro bez Touch Baru. Ten se totiž cenově od nového Airu příliš neliší a tak mnoho uživatelů polemizuje nad tím, zda má investice do levnějšího Airu v tomto ohledu vůbec smysl. První benchmarky však naznačují, že má.

Testovaný Air, který byl osazen procesorem Intel Core i5-8210Y s frekvencí 1,6 GHz a 16 GB RAM, dokázal v benchmarcích získat v testu na jedno jádro 4248 bodů a v testu na více jader 7828 bodů. Poměrně výrazně tak překonal svou předchozí generaci osazenou procesorem rodiny Broadwell, která se ve stejném testu dostala na 3335 bodů, respektive 6119 bodů. 

Mnohem zajímavější je ale srovnání právě se základní verzí MacBooku Pro, tedy 13” modelem bez Touch Baru. Ten má totiž i nadále nad MacBookem Air navrch. V testu na jedno jádro s ním sice ještě dokáže Air držet dech, jelikož model Pro dosáhne na skóre 4314 bodů, u testu na více jader už ale novinka ztrácí. MacBook Pro totiž v tomto testu získává 9071 bodů, tedy o více než 1000 bodů více než Air. 

Z benchmarků tedy vyplývá, že se nedostatku výkonu u nového modelu rozhodně obávat nemusíme. Předchozí generace totiž strká bez problému do kapsy a srovnání téměř snese i se základním modelem řady Pro, což je příjemné zjištění především s ohledem na výdrž baterie obou strojů, ve které vítězí o dvě až tři hodiny právě Air. Applu se tak podařilo do líbivého těla zabalit velmi slušný výkon, který vás zároveň nestojí příliš mnoho energie. 

Dnes nejčtenější

Další články