Zavřít reklamu

Nový MacBook Air se začne prodávat sice až příští týden, už nyní se ale na internetu objevují první benchmarky, které nám mají alespoň částečně naznačit, jaký výkon se v tomto krasavci ukrývá. Právě výkon nového Airu totiž vzbuzuje velké diskuze, které se točí především kolem jeho porovnání s MacBookem Pro bez Touch Baru. Ten se totiž cenově od nového Airu příliš neliší a tak mnoho uživatelů polemizuje nad tím, zda má investice do levnějšího Airu v tomto ohledu vůbec smysl. První benchmarky však naznačují, že má.

Testovaný Air, který byl osazen procesorem Intel Core i5-8210Y s frekvencí 1,6 GHz a 16 GB RAM, dokázal v benchmarcích získat v testu na jedno jádro 4248 bodů a v testu na více jader 7828 bodů. Poměrně výrazně tak překonal svou předchozí generaci osazenou procesorem rodiny Broadwell, která se ve stejném testu dostala na 3335 bodů, respektive 6119 bodů. 

macbookairbenchmark-800x581
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Mnohem zajímavější je ale srovnání právě se základní verzí MacBooku Pro, tedy 13” modelem bez Touch Baru. Ten má totiž i nadále nad MacBookem Air navrch. V testu na jedno jádro s ním sice ještě dokáže Air držet dech, jelikož model Pro dosáhne na skóre 4314 bodů, u testu na více jader už ale novinka ztrácí. MacBook Pro totiž v tomto testu získává 9071 bodů, tedy o více než 1000 bodů více než Air. 

Z benchmarků tedy vyplývá, že se nedostatku výkonu u nového modelu rozhodně obávat nemusíme. Předchozí generace totiž strká bez problému do kapsy a srovnání téměř snese i se základním modelem řady Pro, což je příjemné zjištění především s ohledem na výdrž baterie obou strojů, ve které vítězí o dvě až tři hodiny právě Air. Applu se tak podařilo do líbivého těla zabalit velmi slušný výkon, který vás zároveň nestojí příliš mnoho energie. 

macbook_air_2018_Fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější