Zavřít reklamu

Když se Apple rozhodl před nedávnem představit nástupce legendárního MacBooku Air, mnoho svých zákazníků tím ohromně potěšil. Není se však čemu divit. Do velmi podobného těla totiž nasadil vymodlený Retina displej, zvětšil trackpad a přepracoval klávesnici, díky čemuž konečně Air snese srovnání s ostatními MacBooky v portfoliu Applu. K úplné dokonalosti se však Applu dotáhnout přesto nepodařil. 

Oficiální fóra Applu se začínají plnit příspěvky nešťastných majitelů nových MacBooků Air, kteří poukazují na to, že kvalita webkamery tohoto stroje je naprosto katastrofální. Ačkoliv se Air chlubí FaceTime HD kamerou, která je použita i pro MacBooky Pro, záběry z ní jsou dle porovnání uživatelů výrazně horší. Podle mnohých uživatelů dokonce nesnese kamera v novince srovnání ani s FaceTime kamerou ve starém Airu. Ta sice kvalitou zcela neoplývá, nicméně v porovnání s kamerou novou je údajně její snímání o poznání lepší. 

Mrkněte na rozdíl v kvalitě přední kamery iPhonu X (1. fotka) a nového MacBooku Air (2. fotka): 

Ačkoliv se samotný Apple k problému zatím nevyjádřil, podle uživatelů připadají v úvahu hned dvě věci – špatný snímač či softwarová chyba. Pokud by se jednalo o druhou zmíněnou věc, pro Apple by nejspíš nebyl problém pomocí aktualizace vše napravit. V případě špatného snímače by se ale velmi pravděpodobně muselo vše řešit výměnou notebooku za nový, jelikož by se pouhá oprava senzoru vzhledem ke konstrukci displeje nemusela vyplatit či by dokonce nemusela být vůbec možná. 

Dá se očekávat, že se Apple k celému problému v průběhu následujících hodin či dnů vyjádří ať už skrze tiskovou zprávu či rozhovor pro některé světové médium. Snad se tedy problém podaří vyřešit zdárně a webkamery nových Airů nebudou světu pro smích. 

macbook_air_2018_fb

Dnes nejčtenější

.