Zavřít reklamu

Macy přidělávají Apple v posledních měsících nepěkná vrásky na čele. Zatímco iPhony, Apple Watch či AirPods se prodávají stále skvěle, jablečné počítače zažívají spolu s iPady výrazný útlum. Jejich prodeje se totiž meziročně opět propadly, kvůli čemuž výrazně klesl i podíl Applu na celosvětovém trhu s počítači. Jak si tedy nyní vede?

Čísla, která přinesli analytici ze společnosti TrendForce, jsou skutečně alarmující. Zatímco ve třetím čtvrtletí loňského roku se Apple chlubil slušným 10,4% podílem, který mu zajišťoval čtvrté místo mezi výrobci notebooků, letošek je výrazně smutnější. Analytici totiž nyní Applu přisuzují jen 7,9% podíl na trhu, který jej sráží na páté místo. Meziročně si tak Apple pohoršil zhruba o čtvrtinu, což je suverénně nejhorší výsledek ze všech největších výrobců notebooků. 

711762001542685370

Pro vysvětlení však nemusíme chodit příliš daleko. Velmi pravděpodobně se na špatných výsledcích Applu promítly spekulace o příchodu nástupce MacBooku Air a dalších Maců, které Apple utnul až 30. října na své keynote představením právě nového Airu a Macu mini. Mnozí uživatelé tak raději počkali s tím, že raději koupí upgradovaný Mac, než aby koupili jeho starší generaci. V průběhu léta jsme se sice dočkali i příchodu upgradovaného MacBooku Pro, ten však trhem zcela evidentně příliš nezamával. 

Spasí Apple nové MacBooky Air?:

Velkým testem pro Apple budou především následující týdny a měsíce. Pokud se mu totiž nepodaří své Macy dostat k lidem ani o Vánocích, které se dají beze sporu označit za svátky nákupů, bude mít obrovský důvod ke starostem. Nechme se však překvapit. Na malování čerta na zeď je ještě příliš brzy. 

MacBook Air 2018 fb

Související články

Dnes nejčtenější

.