Zavřít reklamu

Apple v minulém čtvrtletí na trhu s notebooky těžce propadl

|
Kategorie:Mac
Diskuze 21 komentářů
| | Zdroj
21

Macy přidělávají Apple v posledních měsících nepěkná vrásky na čele. Zatímco iPhony, Apple Watch či AirPods se prodávají stále skvěle, jablečné počítače zažívají spolu s iPady výrazný útlum. Jejich prodeje se totiž meziročně opět propadly, kvůli čemuž výrazně klesl i podíl Applu na celosvětovém trhu s počítači. Jak si tedy nyní vede?

Čísla, která přinesli analytici ze společnosti TrendForce, jsou skutečně alarmující. Zatímco ve třetím čtvrtletí loňského roku se Apple chlubil slušným 10,4% podílem, který mu zajišťoval čtvrté místo mezi výrobci notebooků, letošek je výrazně smutnější. Analytici totiž nyní Applu přisuzují jen 7,9% podíl na trhu, který jej sráží na páté místo. Meziročně si tak Apple pohoršil zhruba o čtvrtinu, což je suverénně nejhorší výsledek ze všech největších výrobců notebooků. 

Pro vysvětlení však nemusíme chodit příliš daleko. Velmi pravděpodobně se na špatných výsledcích Applu promítly spekulace o příchodu nástupce MacBooku Air a dalších Maců, které Apple utnul až 30. října na své keynote představením právě nového Airu a Macu mini. Mnozí uživatelé tak raději počkali s tím, že raději koupí upgradovaný Mac, než aby koupili jeho starší generaci. V průběhu léta jsme se sice dočkali i příchodu upgradovaného MacBooku Pro, ten však trhem zcela evidentně příliš nezamával. 

Spasí Apple nové MacBooky Air?:

Velkým testem pro Apple budou především následující týdny a měsíce. Pokud se mu totiž nepodaří své Macy dostat k lidem ani o Vánocích, které se dají beze sporu označit za svátky nákupů, bude mít obrovský důvod ke starostem. Nechme se však překvapit. Na malování čerta na zeď je ještě příliš brzy. 


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek