Zavřít reklamu

Včera ve večerních hodinách jsme vás na našem webu informovali o tom, že se v nové betě systému iOS 11.3 konečně objevila dlouho očekávaná Kondice baterie, tedy možnost stav baterie a potažmo i výkon telefonu jednoduše sledovat skrze sekci v nastavení. Pojďme se tedy na tuto novinku podívat trochu podrobněji.

Při instalaci iOS 11.3

Když si nový iOS 11.3 do svých telefonů za pár týdnů nainstalujete, systém automaticky vypne všechny funkce správy výkonu, které byly doposud povoleny. Pokud se vás tedy snížení výkonu kvůli “škrtícímu” softwaru týká, měli byste pocítit první rozdíly při používání telefonu prakticky ihned. Samozřejmě se však vystavujete riziku neočekávaného vypnutí telefonu.

Kondice baterie

Stav vaší baterie si zkontrolujete velmi jednoduše přes Nastavení – Baterie – Kondice baterie. Po otevření Kondice baterie nám totiž iOS 11.3 naservíruje veškeré informace, které vás mohou zajímat. Zjistíte tam totiž jak vaší kapacitu baterie, která se zobrazuje v procentech a ukazuje vám, o kolik procent se kapacita baterie oproti původní velikosti snížila, respektive kolika procent původní kapacity nyní dosahuje.

 

iPhone funguje bez komplikací

Pokud je baterie ve vašem iPhonu v pořádku, respektive dosahuje vysoké kapacity, dostáváte od telefonu maximální možný výkon. Skvělý výkon budete ze svého telefonu ždímat až do chvíle, kdy iOS 11.3 vyhodnotí stav baterie jako opravdu špatný, což by mělo být zhruba kolem 80 % původní kapacity. V takovém případě vás telefon upozorní na to, že je potřeba začít přemýšlet o výměně baterie, díky čemuž mu navrátíte původní výkon. Při špatném stavu baterie se totiž spouští správa napájení, která výkon přiškrcuje.

Kondice Baterie Beta 2

Co se stane poté, co se iPhone kvůli špatné baterii neočekávaně vypne

Jak už jsem psal v pár řádcích výše, špatný stav baterie může vést až k neočekávaným vypnutí celého telefonu. Pokud tento scénář nastane, po opětovném zapnutí telefonu bude správa baterie spuštěna a v sekci Kondice baterie naleznete upozornění na to, že byl váš iPhone vypnut právě kvůli nedostatku potřebného napájení baterií, čemuž zamezí právě spuštění správy baterie. Pokud je však stav vaší baterie opravdu špatný, dočtete se v této sekci dalších pár řádků o tom, že je potřeba baterii vyměnit. V opačném případě, který nastane jen při drobnějším opotřebování baterie, se však uhánění k výměně baterie obávat nemusíte.

Jak zakázat správu napájení, kterou iOS 11.3 automaticky po předchozím vypnutí zapnul

Jestliže se vám iPhone neočekávaně vypnul, čímž se při jeho startu spustila správa baterie škrtící jeho výkon, ale vy požadujete od telefonu to nejlepší, můžete správu napájení manuálně vypnout. Tím docílíte deaktivace veškerých přiškrcení systému, čímž mu vrátíte původní výkon. Na druhou stranu se však tímto krokem vystavíte riziku neočekávaného vypnutí, které bylo právě spuštěnou správou napájení eliminováno na minimum. Pokud se vám telefon kvůli nedostatečné dodávce energie z baterie po zakázání “přiškrcovadel” znovu vypne, při jeho opětovném zapnutí jsou opět všechna omezení výkonu aktivována a vy je tudíž musíte znovu ručně vypnout.

iphoneperformancemanagementdisableoption

Jak trvale zakázat přiškrcování výkonu

Pokud je vaše zařízení označeno v Kondici baterie jako rizikové, čili u něj může dojít k neočekávaným vypnutím kvůli opotřebování baterie, máte jen jednu možnost, jak přiškrcování výkonu trvale zastavit. Jelikož však při každém neočekávaném vypnutí iPhone znovu spustí veškeré škrtiče výkonu, nezbude vám nic jiného, než sáhnout po výměně baterie. Jedině tímto krokem totiž docílíte toho, že bude výkon vašeho telefonu maximální, aniž byste se museli obávat vypnutí.

Jakých iPhonů se to týká?

S výkonem ovlivněným stavem baterie se setkáte u iPhonu 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus a SE. V případě loňských modelů použil Apple odlišná softwarová i hardwarová opatření a ve svém prohlášení uvedl, že se na těchto modelech zhoršující se stav baterie nijak výrazně nepodepíše. I jejich baterie však budou potřeba postupem času vyměnit za nové.

Jak tedy můžete sami vidět, Apple pojal úpravu svého iOS poměrně zajímavě a svými vylepšeními používání starších iPhonů značně zlepší. Jelikož se však zatím jedná o pouhou první beta verzi, můžeme se pár dalších upgradů dočkat i v dalších betách. Už nyní je však tato novinka více než zajímavá.

Kondice baterie iOS 11.3 FB

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.