Zavřít reklamu

Apple dnes večer vypustil mezi vývojáře druhou beta verzi iOS 11.3, která kromě několika menších změn přináší i jednu zásadní novinku. Je jí dlouho očekávaná funkce Kondice baterie, kterou Apple přislíbil při řešení kauzy ohledně zpomalování iPhonů se staršími bateriemi. Funkce se měla objevit v průběhu února a přesně tak se dnes stalo. Prozatím je v beta fázi, ostatně stejně jako v současné době verze systému, se kterým se dostane mezi uživatele, ale i tak se zdá, že funguje spolehlivě.

Pokud jakožto vývojář máte již iOS 11.3 Beta 2 nainstalovaný, pak funkci Kondice baterie (Beta) naleznete v Nastavení –> Baterie. Po jejím rozkliknutí však neočekávejte vyobrazení nějakých ukazatelů nebo dokonce grafů s předpokládanou dobou životností baterie. Ačkoli tyto funkce mohou ještě v dalších beta verzích systému přibýt, prozatím zde naleznete jen procentuální hodnotu maximální kapacity baterie a informaci, zda akumulátor ještě podporuje maximální možný výkon zařízení, nebo jestli jej naopak již degraduje. V druhém případě pak Apple odkazuje na výměnu baterie v autorizovaných servisech a při tom láká, že se díky tomu vrátí zařízení maximální výkon i kapacita.

Spolu s funkcí Kondice baterie se v nové beta verzi udály ještě další menší novinky. App Store dostal úvodní obrazovky, která informuje uživatele o pravidelně aktualizované rubrice Dnes. Menší změnou prošla i aplikace iBooks, která se v minulé betě přejmenovala pouze na „Books“ a nyní s druhou beta verzí dostala český název „Knihy“. Podobně byly do češtiny přeloženy i veškeré informace týkající se sekce Soukromí.

Kondice baterie iOS 11.3 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.