Zavřít reklamu

Na konci minulého pracovního týdne se nám podařilo zjistit, že Apple spustil zlevněnou pozáruční výměnu baterií iPhonů i v České republice a na Slovenku. Dokonce jsme vás informovali i o přesné ceně výměny – 790 Kč v Česku a 30 € na Slovensku. Nyní jsme získali další zajímavé informace, tentokrát o dostupnosti baterií v našich končinách a hned na úvod vám prozradím, že situace není zrovna příznivá.

Vzhledem k obrovskému celosvětovému zájmu o levnější výměnu jsou u nás aktuálně baterie nedostatkovým zbožím. Bohužel servisy zatím ani nemají žádné informace, kdy by se k nám mohla nová várka akumulátorů dostat. Situace s nedostupnými bateriemi může převládat ještě celý měsíc, možná i o něco déle.

Pro zákazníky to v konečném důsledku znamená, že jim servisy momentálně nejsou schopny opravu provést. Záruční opravy pochopitelně přijímat a vyřizovat musí a zatím je otázkou, zda se jim podaří opravu uskutečnit dostatečně rychle, nicméně zcela určitě vám nebudou schopny provést výměnu baterie na počkání.

Jestliže si tedy budete chtít nechat pozáručně vyměnit baterii za snížený poplatek, budete s největší pravděpodobností odmítnuti. Dostala se k nám informace, že prodejci jsou momentálně nuceni žadatele o výměnu odmítat a situaci odůvodnit nízkou dostupností baterií. Situace se může změnit ze dne na den a pokud se tak stane, budeme vás opět informovat.

iPhone 7 battery replacement FB

 

Související články

Dnes nejčtenější

.