Zavřít reklamu

Jen málokdo mohl předvídat, že předvánoční kauza ohledně zpomalování iPhonů se starší baterií bude mít ve výsledku takový dopad. Nicméně Apple se k celé situaci nakonec postavil čelem, snižování výkonu u modelů s opotřebovanou baterií potvrdil a k tomu všemu před koncem roku oznámil výraznou slevu na pozáruční výměnu baterií. Sleva od začátku tohoto týdne platila v zahraničních Apple Storech. Dnes jsme ale získali informace, že se dostala už i do našich končin, tedy do českých a slovenských autorizovaných servisů.

Například ve Spojených státech klesla cena za pozáruční výměnu z původních $79 na $29. U nás je sleva a tudíž i výsledná cena velmi podobná. V České republice tak výměna baterie vychází po slevě na 790 Kč, v případě Slovenské republiky se jedná o cenu 30 €. Akce se vztahuje na iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus a X. Bohužel majitelé iPhonu 5, 5C a 5S zaplatí za výměnu standardní cenu, tedy původních 2 260 Kč, resp. 88,80 €.

Kromě kompletního ceníku se k nám dostala i informace o přibližné dostupnosti baterií. V současnosti je situace taková, že servisy mají zatím omezené počty kusů a čekají na dodávku většího množství. Doba opravy je proto standardní jako u ostatních oprav. Výjimkou jsou iPhony 6s, kdy servisy mají pro tyto modely zásoby baterií díky programu na výměnu akumulátorů u kousků, které se náhodně vypínaly převážně při používání v nízkých teplotách. Program je stále aktuální a pokud tedy vlastníte iPhone 6s, který do něho spadá, pak si můžete nechat bezplatně baterii vyměnit právě skrze něj. Zda na bezplatnou výměnu máte nárok zjistíte na této stránce.

Zpomalení iPhonu 6s a iPhonu 7 s jednotlivými systémy:

Kdy si nechat baterii vyměnit?

Jistě vás zajímá, zda je i vašem případě výměna baterie nutná, abyste získali zpět původní výkon, či jestli zatím není výkon vašeho modelu omezený. Pro základní zjištění stačí provést poměrně jednoduchý test, který jsme nedávno popsali v tomto článku. Úplně nejlépe ale uděláte, když počkáte na vydání iOS 11.2.5, který je momentálně ve fázi beta testování, a který by měl přinést Applem přislíbené nové funkce do nastavení. Ty vám totiž prozradí kondici baterie ve vašem zařízení a zdali již její opotřebení ovlivňuje výkon telefonu. Ostrá verze iOS 11.2.5 by měla být dostupná pro všechny uživatele během ledna.

Jak si nechat baterii vyměnit?

Jestliže jste pro výměnu definitivně rozhodnutí, pak možná hledáte způsob, jak a kde si ji nechat provést. Nejjednodušší je zaběhnout do některého z autorizovaných resellerů (v České republice například iWant) a na výměně se domluvit s tamním personálem, který vám se vším jistě poradí. Pokud žádného Apple Premium Resellera v blízkosti svého bydliště nemáte nebo chcete výměnu urychlit, pak si můžete skrze tyto stránky Applu najít po přihlášení nejbližší autorizovaný servis a domluvit se na výměně přímo s ním. Než zanesete iPhone do servisu nebo do prodejny, jednoznačně doporučujeme provést zálohu skrze iCloud či iTunes a následné obsah telefonu smazat v Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Smazat data a nastavení.

iPhone 6 Plus battery teardown

Související články

Dnes nejčtenější

.