Zavřít reklamu

Apple nyní nabízí levnější výměnu baterií iPhonů i v ČR a SR. Známe přesné ceny

Jen málokdo mohl předvídat, že předvánoční kauza ohledně zpomalování iPhonů se starší baterií bude mít ve výsledku takový dopad. Nicméně Apple se k celé situaci nakonec postavil čelem, snižování výkonu u modelů s opotřebovanou baterií potvrdil a k tomu všemu před koncem roku oznámil výraznou slevu na pozáruční výměnu baterií. Sleva od začátku tohoto týdne platila v zahraničních Apple Storech. Dnes jsme ale získali informace, že se dostala už i do našich končin, tedy do českých a slovenských autorizovaných servisů.

Například ve Spojených státech klesla cena za pozáruční výměnu z původních $79 na $29. U nás je sleva a tudíž i výsledná cena velmi podobná. V České republice tak výměna baterie vychází po slevě na 790 Kč, v případě Slovenské republiky se jedná o cenu 30 €. Akce se vztahuje na iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus a X. Bohužel majitelé iPhonu 5, 5C a 5S zaplatí za výměnu standardní cenu, tedy původních 2 260 Kč, resp. 88,80 €.

Kromě kompletního ceníku se k nám dostala i informace o přibližné dostupnosti baterií. V současnosti je situace taková, že servisy mají zatím omezené počty kusů a čekají na dodávku většího množství. Doba opravy je proto standardní jako u ostatních oprav. Výjimkou jsou iPhony 6s, kdy servisy mají pro tyto modely zásoby baterií díky programu na výměnu akumulátorů u kousků, které se náhodně vypínaly převážně při používání v nízkých teplotách. Program je stále aktuální a pokud tedy vlastníte iPhone 6s, který do něho spadá, pak si můžete nechat bezplatně baterii vyměnit právě skrze něj. Zda na bezplatnou výměnu máte nárok zjistíte na této stránce.

Zpomalení iPhonu 6s a iPhonu 7 s jednotlivými systémy:

Kdy si nechat baterii vyměnit?

Jistě vás zajímá, zda je i vašem případě výměna baterie nutná, abyste získali zpět původní výkon, či jestli zatím není výkon vašeho modelu omezený. Pro základní zjištění stačí provést poměrně jednoduchý test, který jsme nedávno popsali v tomto článku. Úplně nejlépe ale uděláte, když počkáte na vydání iOS 11.2.5, který je momentálně ve fázi beta testování, a který by měl přinést Applem přislíbené nové funkce do nastavení. Ty vám totiž prozradí kondici baterie ve vašem zařízení a zdali již její opotřebení ovlivňuje výkon telefonu. Ostrá verze iOS 11.2.5 by měla být dostupná pro všechny uživatele během ledna.

Jak si nechat baterii vyměnit?

Jestliže jste pro výměnu definitivně rozhodnutí, pak možná hledáte způsob, jak a kde si ji nechat provést. Nejjednodušší je zaběhnout do některého z autorizovaných resellerů (v České republice například iWant) a na výměně se domluvit s tamním personálem, který vám se vším jistě poradí. Pokud žádného Apple Premium Resellera v blízkosti svého bydliště nemáte nebo chcete výměnu urychlit, pak si můžete skrze tyto stránky Applu najít po přihlášení nejbližší autorizovaný servis a domluvit se na výměně přímo s ním. Než zanesete iPhone do servisu nebo do prodejny, jednoznačně doporučujeme provést zálohu skrze iCloud či iTunes a následné obsah telefonu smazat v Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Smazat data a nastavení.

|
51
Leitz

Diskuze

  Tomáš Krcho

  Na bezplatnú výmenu nemá nárok nikto ?

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Článek je o zlevněné výměně, ne o bezplatné. A jestli máte na mysli program pro iPhone 6s, tak proč by na jeho uplatnění neměl mít někdo nárok? Osobně znám lidi, kteří nárok měli a taky toho využili.

  Reagovat
  Kuba Petržálek

  Měl jsem čest rozebrat iPhone 6 a tam je baterie přichycena jakýmsi lepidlem, ale na obrázku ne… Je to jen ilustrační foto nebo novější iPhony mají jinačí uchycení?

  Reagovat
  Jan Vyhnánek

  Apple care to jisti zadara ?

  Reagovat
  Michal Brejcha

  Víte vy budete pindat pořád. Za 790,-Kč nová baterie a do 2 měsíců úprava iOS,aby si mohl každý zjistit jak na tom je jeho baterka Kde to dostanete nikdo jiný by to neudělal a to i na 3 roky starém mobilu. Samsung ma na S8 a S8+ opět problém s baterkou a uvidíme jak to vyřeší. Apple se k tomu postavil čelem a vyřešil to.

  Reagovat
  Marián Kvasnica

  Postavil čelem? Netrep. Nič iné im nezostávalo než sa priznať, a to už je čo povedať keď sa Apple k niečomu priznal. K čomu sa ešte Apple stavia čelom a rieši to, okrem toho že svojim zákazníkom sere do huby a skúša ako ďaleko ste ochotní zájsť? iOs 11 totálna fraška, hodiny miznú doteraz a takúto jednoduchú chybu nevedia opraviť. Dokola ututlávačky, bendgate ani nehovorím, oneofthenine.com bol neskutočný výsmech, doporučovať ľudom aby si telefón nedávali do zadných kapes..no konec. A aký problém trápi baterky S8? Týka sa skutočne pár kusov a robí sa z toho bublina, stejný prípad ako zelené pruhy na displeji Xka, šumiaci reproduktor zo 7mičky etc. Práve samsung sa pri Note7 zachoval priam dokonale, všetkých kompenzoval v plnej výške a telefóny stiahol y obehu tak dokonale že je dnes nemožné ho zohnať. A to bolo reportovaných 51 explózií. Ako riešil Apple bendgate? „9 ohnutých iphonov“ a bum do 2 dní 138 reportov od ľudí z celého sveta. A ignore. A teraz? Po roku ti spomalia telefón na polovicu bez tvojho vedomia a chceš nazad plný výkon? Zaplať si. Miesto 79 dolárov iba 29 a líž mi boty! A to si pametám tie výsmechy voči droidom že po roku treba factory reset na to aby fungoval ako na začiatku. A kým droiďáci musia chudáci 5 minút čakať na reset telefónu, u apple to vyrieši výlet do servisu a 29 usd. How easy!
  (Sám som mal iP4s – super telefón, ale to čo robí apple dnes – hrůza.

  Reagovat

  ja mám teraz iphone 6S, raz mi už bateriu menili a problémov mám stále s tým mobilom aj preto môj další mobil nebude od applu. Ich výrobky ani zdaleka nemajú cenu ktorú si za ne apple pýta.

  Nikola Tomášková

  staci si koupit jen baterku s naradim ? vymena je jednoducha, rychle hotova a zbytecne se za to v servisech plati silene castky ?

  Reagovat
  Zsolt Kelecsényi

  niečo tam pokašlete a máte neautorizovaný zásah…..to jest padá vám záruka, a neni to tak jednoduché ako vidíte vybrať spod batérie tú pásku, robím certifikovaného technika už 4 roky tak by som neodporúčal pre ľudí si to robiť doma….samozrejme závisí aj od servisu aké ceny majú, každý má iné marže a ceny práce

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Ta baterka, co si koupíte, rozhodně není originální. A zrovna neoriginální baterie je asi to nejhorší, co si můžete do telefonu dát. Navíc u iPhonu 7 a novějších přijdete o voděodolnost. Ano, opět si můžete dokoupit těsnění odněkud s eBay, ale spoléhat na něj… Výměna originálu za originál za 760 Kč je za hubičku.

  Reagovat
  Zsolt Kelecsényi

  Nikola Tomášková originalna bateria sa na internete kupit neda, Apple ich dodava vyhradne servisnym partnerom na servisne ucely, ked ste kupovali urcite je to neoriginalne, k originalnej baterii sa da dostat jedine, ze Vam ho tam autorizovany servis namontuje

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz