iStores.sk
iStores.sk

Je váš starší iPhone o poznání pomalejší? Výkon mu vrátíte výměnou baterie

Čas od času se v komentářích pod našimi články, které se týkají nového iOS 11, objevují komentáře naštvaných uživatelů starších iPhonů, kteří jsou přesvědčeni, že jim nový systém jejich jablečné miláčky značně zpomalil. Ačkoliv vám tento problém přímo potvrdit nemůžeme, pokusíme se vám jej alespoň trochu objasnit. Na redditu se totiž objevilo velmi zajímavé diskuzní vlákno, které se právě tímto problémem zabývá.

V ideálním případě by běžel každý rok nový iOS na všech podporovaných zařízeních prakticky stejně a nějaké větší odchylky v rychlosti bychom spatřovali například až mezi nejstarším a nejnovějším iPhonem. To se však podle mnoha jablečných uživatelů tak úplně neděje. Doposud však byli téměř všichni přesvědčeni, že za to může hlavně slabší hardwarová výbava, která už prostě na nejnovější modely nestačí. Pravda je ale nejspíš alespoň částečně trochu jinde.

Výkon iPhonu časem výrazně upadl

Testy, které někteří uživatelé starších iPhonů provedli, totiž odhalily poměrně zajímavou věc. Svižnost nebo chcete-li výkon jejich iPhonů 6 či 6s se prý poměrně radikálně zvýšil po výměně baterie. Jeden z přispěvatelů do diskuze například poukazuje na to, že byl jeho geekbenchový test u čtyři roky starého iPhonu 6 Plus výrazně nižší. Ze skóre 1470/2475, kterého iPhone 6 Plus při počátečních měřeních, se totiž nyní dostal na pouhých 839/1377 bodů. Snížení výkonu tak bylo opravdu znatelné. Po výměně baterie se však prý dostal opět na skvělá čísla. “Výkon mého iPhonu 6 Plus po výměně baterie je jako den a noc. Určitě to zkuste, pokud jste se svým telefonem spokojeni a nechcete jej ještě vyměnit,” doporučuje.

Ačkoliv by bylo snižování výkonu kvůli opotřebení baterie poměrně zajímavé, nereálné určitě není. Ostatně i samotný Apple o svých bateriích říká, že jsou navrženy na zhruba dva roky nabíjení a poté již ztrácí své vlastnosti. A právě iPhone 6 a 6s se již za pomyslný zenit dostaly. Podobně se navíc chovají i jablečné MacBooky, které jsou opotřebením baterie též poměrně výrazně ovlivněny. Obecně totiž platí, že čím více je baterie opotřebena, tím více nástrojů pracuje na optimalizaci výkonu a udržování baterie.

Pokud se tedy se zpomalením vašeho iPhonu 6 či 6s v posledních měsících potýkáte, ale vyměňovat jej přímo nechcete, výměna starší baterie není určitě od věci. Sice vám stoprocentně nezaručíme to, že se váš telefon vrátí ve svižnosti opět na výsluní, zlepšit se ale skutečně může a částka, kterou díky této “opravě” ušetříte, protože si rozmyslíte nákup nového iPhonu, rozhodně zanedbatelná není.

Zdroj: 9to5mac

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Sloboda Stanislav

  Mám 6s strašne celé zle baterky kde mám vymeniť ?

  Pokud špatně funguje baterie a je zařízení mladší dvou let, tak normálně reklamovat u prodejce. Ale je záruka jen na jistý počet nabíjecích, takže se může tát, že servis zamítne záruční opravu.

  Zajímavá teorie… Šlo by tohle nějak ověřit na iPad2 a jeho posledním iOS?

  Myslím, že určitě šlo:-) Já mám sice ipad3, ale také by mne to zajímalo – jakmile vyzkoušíš, napiš sem své dojmy…děkuji:-)

  Martin Kuchař

  Je divné ze když jsem nahrál ios11 tak vše se zpomalilo a baterka se vybijela rychleji. Vrátil jsem se na iOS10 a najednou vše zase jede jak má a baterii nebylo třeba měnit 😉 Nějak se mi to jejich tvrzení nezdá. To je jako problém u iPhone 4s s ios9 kde telefon je nepoužitelný a má novou baterku a podle jejich tvrzení by měl přeci fungovat normálně 😃😳

  Stanislav Bocsgai

  Ani nechcem zatiaľ ios 11 v kuse mi ponúka aktualizáciu ale ja ju za každým odmietnem nakoľko čítam že sú s tým len problémy.

  To je ale do nebe volají kravina – nikdy nevyjdou dva testy po sobě stejně. Copak si myslíte, že slábnoucí baterie snižuje výkon HW.

  Jasně že je to kravina. Stejně jako spousta dalších fake news alias rumors na LSA.
  Mě spíš štve, že můj uplně novej MBP s papírově trojnásobným výkonem než můj starej air je v některejch operacích pomalejší a taky častěji padá?! Povypínal jsem a optimalizoval jsem všechno co šlo a houbeles.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

10 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (12.1.2018)
V Rusku mají plán, jak dostat mladé lidi k volbám. Za nejlepší selfie u urny dostanou iPhone
health-app-icon
Německá policie obvinila muže z vraždy díky iPhonu, použila data z aplikace Zdraví
Další hráči ve hře. O dodávky OLED displejů pro letošní iPhony soupeří i Sharp a Japan Display
Apple aktualizoval Průvodce zabezpečením iOS. Přidal informace o Face ID a dalších funkcích
Jak před 10 lety vznikaly vůbec první emoji pro iPhone
Podívejte se na zajímavý koncept iPhonu XI s 3D hologramem
Apple vydal iOS 11.2.5 Beta 5 a Public Beta 5
iOS 11.2.2 výrazně snižuje výkon iPhonu 6, po aktualizaci je až o 50 % pomalejší
8 aplikací pro iOS a watchOS, které dnes stáhnete zcela zdarma (11.1.2018)
V Apple Storu vzplanul další iPhone, opět při výměně baterie
Výrobci Android telefonů se snaží okopírovat Face ID. Moc se jim to ale zatím nedaří
Apple začal podepisovat starší verze iOS. Můžete se tak vrátit z iOS 11 na iOS 10 i starší [aktualizace]
iPhone 8, 8 Plus a X byly v listopadu nejprodávanějšími smartphony
Plánujete si nechat levně vyměnit starou baterii v iPhonu? V Česku si budete muset počkat
7 nejzajímavějších chytrých produktů pro Apple zařízení z CES 2018
7 skvělých aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (10.1.2018)
Reklamním společnostem si nelíbí omezení reklam v novém Safari, přichází o stovky milionů dolarů