Zavřít reklamu

Krátce před vánočními svátky se na poli technologií neprobíralo v podstatě nic jiného, než záměrně zpomalování iPhonů se staršími bateriemi. Situace došla tak daleko, že se Apple musel k celému incidentu oficiálně vyjádřit, úmyslné snižování výkonu potvrdit a hlavně objasnit jeho jasnou podstatu. Nyní v návaznosti na veškeré stížnosti z řad uživatelů Apple výrazně zlevňuje pozáruční výměnu baterií u starších modelů iPhonu a k tomu přislibuje detailnější informace o stavu baterie v brzké aktualizaci iOS.

Zmíněné novinky oznámil Apple v novém dokumentu, kde vysvětluje veškeré podrobnosti o snižování výkonu iPhonů se staršími bateriemi. Kalifornský gigant se v něm omluvil za veškeré dezinformace a uvádí na pravou míru, že nikdy nebylo záměrem zkrátit životnost starších Apple produktů nebo degradovat uživatelskou zkušenost, aby dosáhl častějších upgradů telefonů ze strany svých zákazníků.

Funkce pro omezení výkonu procesoru u telefonů se starší baterií přišla už loni společně s iOS 10.2.1 a tehdy se týkala pouze iPhonů 6 a 6s. Apple se tím snažil zabránit samovolnému vypínání telefonů v momentě, kdy si procesor řekl o více energie, než mu byla degradující baterie schopna zprostředkovat, obzvláště v případech, kdy byla téměř vybitá. Později se funkce rozšířila i na iPhone 7 a 7 Plus a v budoucnu se dostane i na novější iPhony.

Testování jednotlivých systémů na iPhonu 6s a iPhonu 7:

Nicméně funkci sníženého výkonu lze deaktivovat výměnou baterie za nový kus. A právě v návaznosti na to snížil Apple cenu u pozáruční výměny baterie u iPhonů 6 a novějších z původních 79$ na $29 (cca 617 Kč). Sleva měla původně začít platit až na konci ledna, ale Apple ji nakonec aplikoval už nyní, což potvrdil i zahraničnímu magazínu TechCrunch.

Kromě levnější výměny baterie nás čeká ještě jedna novinka. Na začátku letošního roku se v některé z aktualizací iOS objeví nová funkce, díky které budou majitelé iPhonů znát více informací o stavu baterie. Funkce tak jasně řekne, zda již baterie degradovala natolik, že je omezen výkon telefonu a je tak vhodná její výměna. Kromě toho prý tým v Applu pracuje na způsobu, jak snížit výkon iPhonu co nejméně to je možné, aby nedocházelo k jeho samovolnému vypínání.

Apple slow iPhone FB

Související články

Dnes nejčtenější

.