Zavřít reklamu

Když se před pár dny rozhodl Apple přiznat, že záměrně snižuje výkon starších iPhonů, nejspíš nečekal, jaká vlna nevole se proti němu spustí. Své poněkud nečestné jednání se tak rozhodl operativně řešit alespoň snížením ceny za výměnu baterií u starších modelů a aktualizací softwaru, která by měla přijít v následujících dnech či týdnech a přinést možnost manuální správy napájení. Jeho vstřícné kroky jsou však podle mnohých analytiků spíše na škodu a společnost se jimi do jisté míry sama poškodí.

Prodeje iPhonů se propadnou

Analytici ze společnosti Barclays vypracovali zprávu, ve které se zaměřili mimo jiné na možný dopad levné výměny baterií na prodej iPhonů v roce 2018. Pokud se jejich slova skutečně vyplní, Apple mít nejspíš radost nebude. Analytici jsou totiž přesvědčeni o tom, že se díky levné výměně sníží prodeje iPhonů až o 16 milionů kusů. Majitelé starších telefonů, se kterými jsou po většině stránek spokojeni, totiž podle nich daleko radši sáhnou po výměně, která je řádově vyjde mnohokrát levněji než nákup nového iPhonu. Ačkoliv se nejedná o příliš vysoké číslo, do tržeb Applu se podle analytiků rozhodně zapíše.

Testování jednotlivých systémů na iPhonu 6s a iPhonu 7:

Vypadá to tedy, že bude Apple za svůj ne zcela férový postup pykat daleko více, než sám čekal. Není se však čemu divit. Jeho zákazníci po celém světě cítí vůči sobě velkou křivdu a možná i kvůli tomu si nákup nového telefonu s nakousnutým jablkem na zádech dvakrát rozmyslí. Ostatně, i v komentářích pod našimi články, které se tohoto tématu týkají,  často čteme řádky, které by si Apple rozhodně za rámeček nedal. Nechme se však překvapit, třeba si nás svou novou aktualizací iOS 11 všechny získá, protože se mu naše zpomalené iPhony znovu podaří probudit k životu.

iPhone 6S iPhone 6S Plus

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.