Zavřít reklamu

Proč by mohl být iOS 11.2.5 nejdůležitější aktualizací posledních měsíců?

Apple už brzy vydá pro veřejnost aktualizaci iOS 11.2.5, která by mohla představovat jednu z nejdůležitějších aktualizací mobilního systému za posledních několik měsíců. Alespoň to tvrdí redaktor deníku Forbes Gordon Kelley, který se věnuje hledání chyb a nedostatků v iOS. Podle něj bude iOS 11.2.5, který je v současné době ve fázi beta testování, neuvěřitelně důležitým updatem kvůli jeho načasování.

Apple minulý týden oficiálně potvrdil, že u iPhonů se staršími bateriemi začal omezovat výkon procesoru, čímž chtěl zabránit samovolnému vypínání telefonů v momentě, kdy procesor potřeboval více energie, kterou mu nebyla degradující baterie schopna dodat, a to zejména v okamžiku, kdy byla téměř vybitá. Jednání ze strany jablečné společnosti nebylo vůči spotřebitelům transparentní, ovšem podstatu úmyslného snižování výkonu objasnila v novém dokumentu.

Testování jednotlivých systémů na iPhonu 6s a iPhonu 7:

Cupertinská společnost se kvůli tomuto klopýtnutí dostala do dalších soudních bitev, avšak snaží se své zákazníky uklidnit a získat v nich opět důvěru, a proto se omluvila a začala nabízet výměnu baterií za zvýhodněnou cenu. Apple dokonce provede výměnu za zvýhodněnou cenu bez ohledu na diagnostické testy, jež se používají při měření stavu baterií. Výměna baterie u iPhonů 6 a novějších v rámci pozáručního servisu byla zlevnění z původních 79 dolarů na 29 dolarů, což je u nás v přepočtu 617 korun.

Snižování výkonu u starších iPhonů se projevuje například:

 • dlouhou dobu spuštění aplikací
 • nižší frekvencí snímků při rolování
 • ztlumením podsvícením, které však lze změnit v Ovládacím centru
 • nižší hlasitost reproduktorů až o 3 dB
 • a postupným snižováním snímkové frekvence v některých aplikacích.

Apple má příležitost představit skutečné a smysluplné změny v iOS 11.2.5. V tuto chvíli není jasné, o jaké změny se bude přesně jednat, ale existuje představa o tom, co by to mělo být. Kalifornský gigant totiž naznačil, že do iOS zakomponuje sadu diagnostických nástrojů pro diagnostiku baterií. Zda se nástroje objeví už v iOS 11.2.5 není sice jasné, ale je to velice pravděpodobné.

Gordon Kelley dokonce doporučuje, že by Apple mohl přidat do systému přepínač, a tak by si sám uživatel mohl vybrat, zda chce upřednostnit výkon iPhonu či výdrž baterie.

Zdroj: iDropNews

Leitz

Diskuze

  Filip Novák

  Uz vydali i jailbreak na 10.3.3 a ios 11+ ?

  Reagovat
  Ondřej Míka

  Ono by stačilo kdyby omezení výkonu bylo pouze při zapnutém battery saveru

  Reagovat
  Jan Burgr

  Čistě teoreticky, když píšete, že se telefon může vypnou při nedostatku dodání energie do procesoru zejména u nižšího nabití, proč se neudělá to, že se procesor podtaktuje když baterka klesne pod nějakou hodnotu, která by se odpočítala podle poškození baterie ?

  Reagovat
  Mariňák Kraviec

  Nejhorsi verze, kterou muj tel spatril… zasekane appky, brutalne pomale nacitani, hruza … dela to jeste nekomu?

  Reagovat
  Dominik Ochsner

  Mariňák Kraviec mně pořád mizí hodiny na zamčené obrazovce, po ukončení hovoru se displej rozsvítí až po 5ti stisknutich tlačítka, takže třeba přijmout další hovor znamená ho položit, protože nelze na zhasnutem displeji přijmout..iph7.. mám iphony od 4Ska a takhle špatně na tom nikdy nebyly

  Reagovat

  Dominik Ochsner & Mariňák Kraviec

  Tovární nastavení, instalace nového čistého iOS, dohrát zálohu a neměli by jste žádný problém … ale je to marné, je to marné, je to marné

  Vzpomeňme si všichni na úchvatné prezentace kdy každý rok nám Apple ukazuje grafy jak nová generace iPhonu má Větší výkon. Rok s rokem se sešel na hráli jsme si aktualizace iOS a Výkon nám byl snížen. A samozřejmě nová generace iPhonu měla zase vyšší výkon. A já se ptám je pravda jenom v degradaci baterii, a nebo i v tom klienta u tvrdit že nový iPhone má větší výkon a že starý iPhone je pomalejší ? Každý si na to můžeme udělat svůj názor. Ale když pominu zmíněné otázky, tak si říkám proč za ty roky se neposunul vývoj baterií v iPhonu ? Věřím že se to pro Apple teď stane prioritní. A nebo v to doufám.

  Reagovat

  Úplne by stačilo, keby Apple umožnil originálny factory reset, to znamená, že by sa nahral pôvodný iOS s ktorým bol iPhone vyrobený.
  Vyriešilo by to problémy s batériou aj so spomaľovaním systémov.
  Zatiaľ som šťastným majiteľom SE 9.3.5 , všetko je ok.

  Reagovat

  Nainstaloval jsem iOS 11.2.5 beta 3 na můj iphone 6s a musím říct, ze je to nejrychlejší iOS 11 co jsem na 6s měl. Všechno frčí rychleji jako dříve, žádný loading. Ještě otestuji vydrž baterie a pokud něco vydrží tak za mě to bude OK. Po přechodu z 10.3.3 mě padla vydrž baterie z 6 hodin na 3, baterii jsem vyměnil za novou a vydrž max 3,5…

  Reagovat

  Taky mám 6S tak jsem taky zvědavý, dobré zprávy, počkam na oficial verzi a snad uz nemuzu hodiny a notifikace!! Jako tady názory at vypnu widgety to nemysli asi vážně pisatel…. to je rada nad zlato pro správnou funkčnost nee?!?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz