Zavřít reklamu

Prozatímní shrnutí roku 2017

Jak všichni víme, v roce 2017 už nějaké novinky Apple představil. Ať šlo o softwarové updaty nebo o nové 9.7 palcové iPady a speciální (PRODUCT) Red designy iPhone 7 a 7 Plus. V červnu na konferenci Apple představil samozřejmě operační systémy macOS High Sierra a iOS 11. Mnohem zajímavější ale byly produkty iMac Pro, HomePod, 10.5 palcové iPady Pro, nové MacBooky a další. Apple také nastínil, že bychom se v roce 2018 mohli dočkat nového Macu Pro. To už jsme ale daleko v budoucnosti, zaměřme se tedy na konferenci v tomto měsíci, září.

Rendery iPhonu 8 od Martina Hájka:

 

Keynote 12. září 2017

iPhone 7s a iPhone 8

Nejvíce diskutované téma. Normálně by měl Apple přijít jen s „Skovým“ modelem iPhonů, ale jak si z úniků můžeme všimnout, tento rok to takhle nejspíše nebude. iPhone 7s by měl dostat sice nový kabát v podobě proskleného těla, ale mnohem více diskutovaný je iPhone 8 (kdo ví, jestli se bude jednat o označení 8, některé úniky nám prozradily, že by se mohlo jednat o úplně jiný název, například iPhone Edition, iPhone 10th Anniversary Model, apod.). Co od něj tedy očekávat? Největší změna se bude týkat odstranění Home Buttonu a s tím možnost edge-to-edge displeje. Možná si teď mnozí z vás řeknou, jak budou iPhone odemykat. Společnost s logem nakousnutého jablka představí Face ID, což je 3D senzor obličeje, který bude mít své místo vedle FaceTime kamery. Diskutovalo se také o zabudování TouchID přímo do displeje telefonu a také o tom, že by TouchID mohlo být zabudováno na zádech iPhonu. Tyto úniky ale byly vyvráceny a nejspíše se budeme muset spokojit jen s Face ID. Co se týče displeje, je jisté, že iPhone 8 bude mít místo LCD displeje OLED displej od Samsungu. Další vlastnost nových iPhonů by díky skleněným zádům mělo být bezdrátové nabíjení. Samozřejmě se bude také konat upgrade vnitřností.

Apple Watch Series 3

Druhé generace Apple Watch jsme se dočkali v záři roku 2016. Taktéž jsme se již nyní dočkali updatu na čtvrtou verzi WatchOS, ve které se zlepšily aplikace aktivit. Nový design aplikace Hudby je samozřejmostí. V březnu 2017 nám Apple představil nové řemínky. Měli bychom se dočkat přední kamery, která by se dala používat pro FaceTime hovory. Úniky naznačují, že by hodinky měly být vybaveny Micro-LED displejem. Taktéž se objevila teorie, že bychom se mělo dočkat podpory 3G a 4G sítě, což je ale kvůli malé baterii málo pravděpodobné. Shrnutí – spíše než revoluce, doufáme v evoluci. Tenčí, lehčí, rychlejší a s větší baterií. To chceme.

Apple TV

K příležitosti 10. výročí Apple bychom se také měli dočkat upgradu malé černé krabičky od Applu – Apple TV. O tomto produktu toho zatím moc nevíme. Snad jen to, že jeho upgrade by se měl konat co 2 až 3 roky

Koncept nové generace Apple TV:

 

iOS 11

iOS 11 se již nyní testuje v beta verzích. Ve finální verzi by se měl objevit v září, společně s novými iPhony. Jak již víme, nový iOS má nový design – App Storu, Hudby, kontrolního centra a celého prostředí. Taktéž jsme se dočkali vychytávek v kameře a ve fotografiích.

Návrh, jak by měl vypadat iOS 11 na iPhonu 8 od Maxe Rudberga:

 

Čeho bychom se rádi dočkali, ale nejspíše nedočkáme?

HomePod

Máme potvrzeno, že HomePodu se dočkáme v prosinci roku 2017. Jedinečný a chytrý reproduktor od Apple, který má briliantní zvuk. Na konferenci bychom se mohli dozvědět více informací o tom, jak velkou roli bude v tomto reproduktoru hrát Siri.

iPhone SE 2

Mnoho z nás očekávalo, že Apple zdokonalí nynější iPhone SE v březnu 2017. Dočkali jsme se jen nových kapacit úložiště – 32GB a 128GB. Pokud se iPhone SE 2 nedočkáme na této konferenci, s největší pravděpodobností se jej dočkáme v roce 2018. Model by měl samozřejmě zachovat jednoduchý a velice oblíbený design. Co se týče hardwaru, ten by se měl upgradnout na ten z iPhone 7 a taktéž bychom měli nalézt lepší kameru.

iPad Mini

iPad Mini se dočkal upgradu v březnu 2017, kdy získal větší kapacitu úložiště za stejnou prodejní cenu. Jde vidět, že se Apple těmito iPady moc nezaobírá a mnohem více si potrpí na větší iPody – v současnosti na 9.7 palcový. Uvidíme, jestli společnost nakousnutého jablka překvapí.

Související články

Dnes nejčtenější