Zavřít reklamu

Face ID reagující na váš obličej za zlomek vteřiny? Podle nejnovějších zpráv z Asie to nebude u iPhonu 8 žádný problém. Podle informací, které přináší, je totiž celý proces rozpoznávání obličeje v řádech miliontin sekund a Apple je s ním díky tomu nadmíru spokojený.

Nové informace, které se vynořily jen pár týdnu před pravděpodobným představením nového iPhonu, by měly podle všeho uklidnit situaci ohledně nové jablečné technologie. Ta by totiž měla s největší pravděpodobností nahradit právě legendární Touch ID, které se na iPhonech dědilo od řady 5s od generace na generaci. Tomu by však měla nová „osmička“ utnout tipec, což se některým uživatelům nelíbí. Podle nich je totiž pořád daleko lépe využitelné potvrzení přístupu na základě otisku prstů, než pomocí skenu obličeje, kvůli kterému byste svůj telefon pracně natáčeli na váš obličej. To však již před časem vyvrátily jiné informace, které tvrdí, že vás iPhone rozezná i z poměrně nehostinných úhlů pro skenování.

Urychlení bude znatelné

Dalším faktorem, který hrál podle jablečných uživatelů do karet klasickému Touch ID, je rychlost přečtení otisku prstu. A právě tyto karty se teď snaží ve svůj prospěch nová zpráva otočit. Web Koera Herald totiž tvrdí, že se Applu podařilo vytvořit snímač, který vás zvládne identifikovat daleko rychleji, než klasické Touch ID. Hovoří se dokonce o miliontinách sekundy. Zdroj sice web neuvádí, podle všech vodítek, mezi které patří mimo jiné i to, že se zpráva objevila na korejském webu, unikla tato informace pravděpodobně z útrob Samsungu. Ten totiž pro Apple vyrábí nové OLED displeje a má tak jistý vhled do velké části výrobního procesu iPhonu 8.

 

Takto by měl vypadat iPhone 8 podle designéra @PhoneDesigner:

 

A jak vlastně celá technologie funguje? Pokud jsou dohady o použité infračervené technologii pravdivé, strukturované světlo (jak se obecně technologie nazývá) rozprašuje tisíce drobných infračervených bodů po obličeji, který pak následně identifikuje. Technologie navíc bez problému funguje i ve tmě či špatných světelných podmínkách, takže by neměl být takřka problém s její použitelností. Navíc je podle mnoha expertů o pořádný krok napřed, co se týče bezpečnosti.

face-recognition
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jestli opravdu přinese chystaný iPhone 8 takto rychlou možnost skenu obličeje si však ještě chvíli počkáme. Pokud to tak však bude, zřejmě si na ni většina uživatelů rychle převykne a zlé hlasy, které ji v poslední době tvrdě kritizují, pravděpodobně utichnou. Nechme se však překvapit, třeba bude vše úplně jinak.

iphone 8 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější