Zavřít reklamu

O existenci či umístění Touch ID v chystaném iPhonu 8 kolují už dlouhou dobu všelijaké dohady. Někteří tvrdí, že se ho Apple nadobro vzdá a nahradí jej modernějším Face ID, jiní si zas myslí, že bude čtečka otisků prstů umístěna pod displejem a jsou slyšet i hlasy těch, kteří věří alternativám typu integrace Touch ID do zad či Power Buttonu telefonu. Kde se však skrývá reálné řešení zatím s určitostí nikdo říci nemůže. Před pár dny však Apple vydal firmware pro chystaný HomePod, v jehož řádcích lze vyčíst o ostatních produktech vcelku hodně. Nové světlo vrhá dokonce i do záhady zvané Touch ID v iPhonu 8.

Face ID se jako náhrada starší ověřovací verze jeví jako opravdu skvělé řešení a pokud se ji Applu podařilo dotáhnout k dokonalosti, zřejmě je její použití jasnou volbou. To naznačuje i samotný firmware. Vývojáři našli v jeho řádcích zmínky o potvrzování plateb včetně Apple Pay pomocí skenu obličeje či oční duhovky. Zatím to však vypadá, že je její vývoj doposud rozpracovaný. I tak je to ale velmi zajímavá zpráva, která mnoho o budoucím iPhonu napoví.

Dokáže novinka skutečně Touch ID plně nahradit?

Zatímco jsou mnozí zastánci Touch ID k novince skeptičtí a tvrdí, že tuto technologii Apple novým systémem zabezpečení nenahradí, experti hovoří vcelku jasně. Podle nich je totiž rozpoznávání obličeje a potažmo oční duhovky daleko bezpečnější. Zachycuje totiž podstatně více datových bodů, než tomu tak je u jakéhokoliv otisku prstů. Velmi nepravděpodobné se navíc zdá i to, že by se Apple nakonec při výrobě iPhonu uchýlil k zakomponování dvou takto neprostupných bezpečnostních prvků. Jeden by totiž logicky vždy postrádal smysl. Protože však Apple na bezpečnosti svých zařízení bazíruje už dost dlouho, volba zabezpečovací technologie se zdá být více než jasná.

Koncepty iPhonu 8 od Apple iDesigner:

 

Dalším důležitým faktorem při rozhodování mohlo být navíc zdařilé implementování Touch ID do displeje. Pokud se to totiž Applu nepodařilo, je jasné, že se s „horší“ variantou na zádech či v Power Buttonu nespokojí a rovnou sáhne pro zcela novou technologii. Je potřeba si též uvědomit, že se bude letos jednat o jubilejní telefon, který by měl přinést opravdovou inovaci a kdy jindy nasadit do svých telefonů tuto novinku, než letos.

Stoprocentně se však na informace z firmwaru také spoléhat nemůžeme a varianta se zabudováním Touch ID i skenu obličeje není úplně nereálná, byť trochu nesmyslná. Na druhou stranu by však musel Apple vymyslet zcela nový princip plateb pomocí Apple Pay, které po vás chtějí váš otisk prstu. Toho se však v našich luzích a hájích ještě nějaký pátek nedočkáme a tak nás to zas tak moc trápit nemusí. Vše je však zatím zahaleno tak hustou rouškou tajemství, že pod ni spolehlivě nahlédneme pravděpodobně až při oficiálním představení telefonu. Do té doby můžeme jen ve skrytu duše doufat v námi preferované řešení.

iPhone 8 Dark Mode FB

Dnes nejčtenější

.