Zavřít reklamu

Apple minulý týden vydal firmware pro inteligentní reproduktor HomePod, který se dostane do prodeje až v prosinci. HomePod poběží na systému iOS, přičemž firmware odpovídá verzi iOS 11.0.2.

Jeden vývojář se naboural do firmwaru, aby zjistil, co všechno obsahuje. Narazil na jednu zajímavou věc, která pouze potvrzuje to, o čem se doposud spekulovalo. Podle firmwaru bude nadcházející iPhone 8 disponovat infračervenou technologií rozpoznání obličeje. Vývojář totiž v nástroji BiometricKit, který je v současnosti domovem pro Touch ID, našel odkazy na systém rozpoznávání obličeje. Potvrdil to i vývojář Steven Troughton-Smith.

V nástroji BiometricKit se objevily nové metody FaceDetect, které popisují, že technologie pracuje s tím, zda je tvář příliš blízko či příliš daleko od fotoaparátu, zda se před fotoaparátem nachází více tváří a podobně. Dále BiometricKit poukazuje na to, že by měl mít iPhone v přední části infračervený senzor.

Dále se v kódu objevuje funkce zvaná pearl a kódové označení pro iPhone 8 je D22. Firmware iOS 11.0.2 pro HomePod také obsahuje glyf pro zařízení D22, které vypadá jako iPhone s displejem přes celou přední část s horním výřezem pro sluchátko a senzory.

Apple by měl iPhone 8 představit v září, ale do prodeje se kvůli výrobním potížím dostane později. Cupertinská společnost se snažila zabudovat Touch ID do displejové části, ale podle všeho má s tím obrovské problémy, a proto je možné, že Touch ID nahradí právě systém pro rozpoznávání obličeje.

iPhone 8 Ediditon Vision Next FB

Dnes nejčtenější

.