Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že společnosti Apple dodává ty nejlepší díly pro jejich přístroje různí dodavatelé. A právě jeden z těchto dodavatelů si nedávno pustil pusu na špacír a prozradil velmi zajímavé věci týkající se chystaného iPhone 8. Podle jeho slov by měla nová vlajková loď disponovat mimo jiné i 3D senzory pro skenování obličeje a oční duhovky. Tuto technologii by pak měla firma dodávat od druhé poloviny letošního roku, čili zřejmě začne už v těchto dnech.

Tuto informaci potvrzují i přední analytici z celého světa. Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI například tvrdí, že by měla přední kamerka obsahovat infračervené moduly, které by měly právě tuto novou funkci zajišťovat a zvládat tak 3D snímání a modelování obličeje. Dodavatelem těchto technologií by se pak vedle Larganu měl stát i Foxconn, Genius a Kantatsu.

Přední kamerka by pak měla podle dostupných informací obsahovat snímač, který rozezná různé světelné změny v oku a na obličeji. Technologii využitelnou pro tento patent přitom pravděpodobně vlastní už od roku 2013, kdy ji koupila od společnosti PrimeSense.

Stane se iPhone 8 fenoménem?

Informace o chystaných technologiích pro iPhone 8 se objevují snad každým dnem a pokud je bude telefon opravdu ve finále obsahovat, bude to bomba. Apple s tou bombou už zřejmě dopředu počítá a spolu se svými dodavateli plánuje skoro zdvojnásobit pracovní sílu. I z tohoto kroku lze cítit, že Apple opravdu své nové vlajkové lodi stoprocentně věří.

Očekává se, že nový iPhone dostane vertikální fotoaparát, displej přes celou přední stranu se zabudovaným Touch ID a bezdrátové nabíjení. To vše navíc zabaleno ve skleněném těle s ocelovým rámečkem, přesně po vzoru starších iPhonů. Zda jsou však všechny tyto dohady na místě se dozvíme až po podzimní keynote.

iPhone 8 Ediditon Vision Next FB

Zdroj: appleinsider

Dnes nejčtenější

.