Zavřít reklamu

Apple by měl v září představit vlajkovou loď s radikálně přepracovaným designem. Prozatím se pro toto zařízení používá pracovní název iPhone 8, ale objevily se zprávy o tom, že by se mohl výroční model jmenovat iPhone Edition, iPhone X či iPhone Pro. Vzhled však není to jediné, na čem cupertinská společnost urputně pracovala. Ikonický smartphone s logem nakousnutého jablka by měl přinést i spoustu revolučních funkcí, které by v dalších letech měly přijat nové řady iPhonů.

1. Žádný Home Button

Apple se snaží zjednodušovat své produkty, například u iPhonu 7 odstranil tradiční 3,5mm jack pro sluchátka. Nicméně u iPhonu 8 přistoupil k ráznější změně. Podle dosavadních zpráv by osmička měla být prvním iPhonem bez fyzického Home Buttonu. Apple by měl vytvořit funkční oblast s virtuálním domovským tlačítkem, které by se mělo při spuštění různých aplikací skrývat, jak jsme popsali v tomto článku.

V tlačítku Home Button byla integrována čtečka otisků prstů Touch ID. Zpočátku se mluvilo o tom, že Touch ID bude vloženo do displejové části, avšak s blížícím se datem představení se stále více spekuluje o tom, že čtečku otisků prstů nahradí systém rozpoznávání obličeje.

Koncept iPhonu 8 od Martina Hájka:

2. Bezrámečkový design a OLED displej

Všechny ostatní iPhony, které jsou momentálně dostupné na trhu, disponují LCD displejem. Aktualizované verze iPhone 7s a 7s Plus by také měly zůstat ještě u LCD technologie. Zato iPhone 8 už dostane OLED displej, který přináší spoustu výhod, například hlubší černou barvu, lepší kontrast, lepší pozorovací úhly a menší energetickou náročnost. iPhone 8 bude první vlajkovou lodí, která se zbaví rámečků. Displej tedy bude od okraje k okraji.

3. Bezdrátové nabíjení a USB-C

Apple se sice pohrává s bezdrátovým nabíjením na dálku, bohužel, iPhone 8 ho prozatím nedostane. Zůstane u indukčního bezdrátového nabíjení, které mají i konkurenční zařízení s Androidem. Pravděpodobně bezdrátové nabíjení nabídnou i upgradované modely 7s a 7s Plus. Jubilejní smartphone by měl být také prvním produktem Applu, které přijde s kabelem Lightning-to-USB-C. Více informací o tom, jaké výhody přinese tento kabel, si přečtěte v tomto článku.

Koncept iPhonu 8 s Function Area:

4. Face ID

Touch ID byla velice oblíbená biometrická metoda identifikace uživatele. Analytici mají v této oblasti rozporuplné názory. Někteří tvrdí, že Touch ID bude na zádech, jiní tvrdí, že bude v displejové části. Ale stále více pravděpodobné se zdá, že Touch ID bude úplně odstraněno a nahradí ho Face ID, tedy pokročilá technologie rozpoznávání obličeje. Přední fotoaparát bude totiž vybaven 3D senzory a infračervenou technologií, a tak nebude snadné tento systém obejít, jako se tomu stalo u konkurence. Face ID bude natolik bezpečný, aby úplně nahradil Touch ID i v budoucích iPhonech.

5. Rozšířená realita

Všechny nové funkce iPhonu 8 budou svým způsobem revoluční. Čím však bude vynikat, je, že bude optimalizovaný pro rozšířenou realitu. Bez nadsázky můžeme říct, že iPhone 8 se stane prvním smartphonem na trhu, který nabídne pokročilé funkce rozšířené reality.

Apple iPhone 8 FB

Dnes nejčtenější

.