Zavřít reklamu

Proslulý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities začátkem letošního roku prohlásil, že ikonický iPhone 8 s 5,8palcovým OLED displejem bude disponovat konektorem Lightning, nicméně v balení se objeví i USB-C pro rychlonabíjení, a to na druhém konci napájecího kabelu.

Dnes se objevila další zpráva týkající se způsobu nabíjení výročního modelu. Analytik Blayn Curtis z Barclays ve své zprávě uvádí, že takzvaný iPhone 8 bude dodáván s 10W napájecím adaptérem s konektorem USB-C a integrovaným čipem USB-C Power Delivery. Podle analytika čipy Power Delivery USB-C zabudované jak v iPhonu, tak i v 10W napájecím adaptéru bude dodávat společnost Cypress Semiconductor. Dále zpráva naznačuje, že se bude jednat o stejný čip CYPD2104, který se používá v novém 10,5palcovém iPadu Pro.

Takto by mohl vypadat iPhone 8 s iOS 11: 

„Stejně jako nové 10,5palcové a 12,9palcové iPady Pro, by i takzvaný iPhone 8 nabízel rychlonabíjení pomocí kabelu, na jehož jednom konci by byl konektor Lightning a na druhém konci USB-C, přes který by byl kabel připojen k novému 10W napájecímu adaptéru nebo k 29W USB-C napájecímu adaptéru od MacBooku Pro,“ je uvedeno ve zprávě.

Apple pravděpodobně dá do balení kabel, na jehož jednom konci bude Lightning a na druhém USB-C, namísto tradičního kabelu Lightning/USB. Apple by také mohl dát do balení ještě adaptér USB-C/USB.

Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že iPhone 8 bude mít baterii ve tvaru písmene L s kapacitou zhruba 2 700 mAh, rychlonabíjení určitě uvítáme.

iphone 8 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější