Zavřít reklamu

Rozhodnutí Applu opatřit očekávaný iPhone 8 OLED displeji sice přináší určité potíže – továrny je nestíhají vyrábět, ale zároveň pomůže pokrokovou technologii masově rozšířit. Výsledky průzkumu společnosti Trendforce znějí tak, že do roku 2020 bude mít tyto displeje 50 % smartphonů.

Předpověď zdůrazňuje především proslulý „Apple efekt“, jehož jsme byli svědky už několikrát v minulosti.

Podívejte se na koncept nového iPhonu od Martina Hájka:

A to i přesto, že gigant z Cupertina není první, kdo s touto technologií přichází. Jak je dobře známo, Apple raději vyčkává, analyzuje a pak svým zákazníkům přinese produkt, který skutečně funguje, namísto toho, aby s ním na trh přišel první. Viděli jsme to jak u iPodů, tak třeba u Apple Watch. V obojím firmu konkurence předběhla, avšak obě zmíněná zařízení jsou v daných kategoriích zdaleka nejznámější. To stejné prý čeká iPhone 8 a jeho displej.

Podobně tomu je i u dílčích vylepšení stávajících produktů. Dokonalým příkladem jsou například duální fotoaparáty, jež se poprvé objevily u iPhonu 7 Plus a ostatní výrobci už je houfně kopírují.

„Krok Applu jeho konkurenti ostře sledují a budou na něj reagovat. Odtajnění specifikací příštího iPhonu způsobilo prudký růst objednávek AMOLED displejů ostatními výrobci chytrých telefonů. Firmy, které displeje vyrábějí, pak navyšují své kapacity, a to zejména v Číně,“ přibližuje nový trend Boyce Fan, ředitel průzkumů firmy WitsView.

Očekává se, že majoritním hráčem na poli OLED displejů se stane korejská společnost LG. Počáteční produkce poputuje především ostatním firmám, zatímco Apple si své vlastní zásoby zajistil investicí do samotných výrobních linek LG. Ty později připadnou iPhonům.

iphone 8 screen protector fb

 

Dnes nejčtenější

.