Zavřít reklamu

O tom, že fotoaparát iPhonu patří odjakživa mezi jeho silné stránky, nemůže být pochyb. Každému z nás se určitě i na svůj telefon párkrát podařilo zachytit tak hezkou fotografii, že nám nad ní srdíčko v prvním okamžiku zaplesalo a hlava v druhém okamžiku radilo poslat ji do soutěže. Pokud jste to neudělali, je to velká škoda. Ve světě totiž udělují ceny iPhone Photography Awards právě za takové krásné fotky.

Neuvěřitelné fotografie

Pro dnešní rok už je bohužel po soutěži, cenu si tedy užijete nejdřív v příštím roce. Alespoň se ale budete moci pokochat a možná i inspirovat třiceti nejlepšími fotografiemi tohoto ročníku soutěže. Když jsem tento článek připravoval, sám jsem u některých nemohl absolutně uvěřit tomu, že jsou foceny právě na iPhone. Ačkoliv o kvalitách jablečného fotoaparátu nepochybuji, soutěžní fotografie jím pořízené mi doslova vyrazily dech. Ostatně, posuďte v naší galerii sami. Fotografie jsou v ní seřazeny od prvního do třicátého místa. Příjemnou zábavu.

Jak už jste z galerie odhalili, vítěznou fotografií se stal snímek malého iráckého chlapce a dívky, za nimiž plápolá ropný vrt. Myslím, že atmosféra, která na vás po zhlédnutí dýchne, hovoří za vše a zodpoví vám otázku, proč zrovna tato fotografie obdržela cenu pro absolutního vítěze. Na dalších příčkách se pak umístily například i vtipné obličeje dětí či zajímavé monumentální stavby.

 

Doufám, že jste si přehlídku fotografií náležitě užili a nalezli v ní inspiraci pro vaše budoucí fotografie. Soutěžní snímky totiž jasně dokazují, že i na telefon se dají dělat snímky jako z galerie.

 

Zdroj: phonearea

 

Dnes nejčtenější

.