Zavřít reklamu

Apple by měl na podzim letošního roku představit hned tři modely, a to vedle výročního iPhonu 8 i aktualizovaný iPhone 7s a iPhone 7s Plus. Cupertinská společnost oficiálně nepotvrdila, jak se budou nadcházející vlajkové lodě jmenovat, a proto prozatím používáme tyto pracovní názvy. Objevuje se spousta renderů, konceptů a předpovědí o tom, jak bude právě iPhone 8 našlapaný. Analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities dnes zveřejnil deset předpovědí, které se týkají právě těchto očekávaných zařízení.

Podle Ming-Chi Kua, stejně jako podle ostatních rumorů, bude iPhone 8 disponovat OLED displejem. Opět zdůrazňuje, že nebude mít Touch ID kvůli přetrvávajícím problémům při výrobě. Ale také prozradil jednu novinku, a to, že přijde pouze v několika limitovaných barvách.

Stále to vypadá, že iPhone 8 bude mít displej od okraje k okraji, a to i v horní části, kde bude pouze výřez pro přední kameru a reproduktor. Pro představu, jak by to mohlo vypadat, se podívejte na rendery designéra s českými kořeny Martina Hájka.

Koncept iPhonu 8 od designéra Martina Hájka: 

Analytik se drží toho, že iPhone 8 nebude mít fyzický Home Button, ale zároveň tvrdí, že Touch ID nebude integrováno do displejové části. Analytik se ani nezmínil o tom, že by se mělo Touch ID nacházet na jiném místě přístroje, například na zádech či na zamykacím tlačítku, jak se dříve spekulovalo. Podle něj by se namísto Touch ID mohly používat pokročilé biometrické metody identifikace osob, například 3D skener pro rozpoznávání obličeje, což naznačuje tomu, že je Apple připraven na nové biometrické zabezpečení. Ming-Chi Kuo vysvětlil, že Apple při implementaci Touch ID do displeje potýkal s technickými problémy.

Zde je všech deset předpovědí o iPhonu 8, iPhonu 7s a iPhonu 7s Plus od Ming-Chi Kua:

  1. Apple v roce 2017 představí tři modely, včetně úplně nového 5,2palcového iPhonu s OLED displejem. Další dva modely s 4,7 palci a 5,5 palci budou disponovat LCD displejem a budou se podobat těm současným.
  2. Dále se bude iPhone 8 honosit takzvaným full-screen designem, přičemž bude mít nejvyšší poměr stran obrazovky k tělu, který ještě žádný jiný smartphone dostupný na trhu nemá. Apple totiž zavede virtuální Home Button, který však nebude podporovat čtení otisků prstů.
  3. Ale na druhou stranu, iPhone 8 bude vybaven 3D skenerem pro rozpoznávání obličeje, který navíc vylepší kvalitu selfie.
  4. Jak iPhone 8, tak i iPhone 7s Plus budou mít 3GB DRAM kvůli duální kameře, zatímco iPhone 7s bude mít pouze 2GB DRAM.
  5. Všechny tři modely budou k dispozici ve dvou variantách, a to s 64GB anebo 256GB vnitřním úložištěm.
  6. Všechny tři budoucí iPhony budou mít stále Lightning port, ale nabíjecí kabel v balení bude mít na jedné straně Lightning a na druhé straně USB-C, a tak zařízení budou podporovat rychlonabíjení.
  7. Zlepšení se dočká i přijímač a reproduktor, a tak iPhone 8 nabídne lepší stereofonní efekty.
  8. Osmičkový iPhone přijde v méně barevných variantách než sedmičkové iPhony.
  9. Apple v září představí všechny tři modely zároveň, ale zahájení prodeje iPhonu 8 se může zpozdit až na říjen či listopad.
  10. Předpokládáme, že se ve fiskálním roce 2017 prodá 80 až 85 milionů nových iPhonů.

Ming-Chi Kuo stále věří, že všechny iPhony budou představeny v září, ale že iPhone 8 se dostane do prodeje až později než iPhone 7s a 7s Plus.

iPhone 8 without Touch ID FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější