Zavřít reklamu

Wiley Day večer připojil iPhone na nabíječku, aby se mu do rána nabila baterie, a šel spát. A stejně jako spousta lidí, tak i tento dvaatřicetiletý muž měl zlozvyk usínat s mobilním telefonem v posteli. Nabíječku dal do prodlužovačky, kterou si dal do postele také. Nicméně to se mu stalo osudným. Jakmile se ráno vzbudil, otočil se a řetízek, který měl zrovna na krku, se chytil na exponovanou část nabíječky, která se uvolnila z prodlužovačky.

Přes řetízek se přenesla elektřina přímo do jeho krku. Nedokázal popsat, jak mu v ten moment bylo. Z postele vyskočil přímo na zem a během chvíle necítil nic. „Vaše tělo je v té chvíli necitlivé,“ řekl Wiley Day. „Spousta lidí si myslí, že cítíte, jako by vás někdo pálil do krku, ale já jsem cítil pouze velký tlak.“

Oslabil se mu zrak, a tak měl pocit, jakoby viděl pouze malým kukátkem. Všechno ostatní viděl černě či šedě. V uchu mu zněl pouze jeho srdeční tep, nic jiného neslyšel. Začal křičet, aby vzbudil zbytek rodiny, která spala na druhé straně domu. Vzbudila se jeho neteř, ta okamžitě přiběhla a nějakým způsobem dokázala odtrhnout řetízek z jeho krku. „Říkala, že jsem stále křičel: ‚Ježíši.‘ Když jsem si uvědomil, co se stalo, podíval jsem se nahoru a řekl jsem: ‚Ach můj bože, myslím, že jsem měl elektrický šok.‘“

Poté mu neteř popsala, co se stalo. Z nabíjecího kabelu vycházel kouř, měl spálenou část košile a na krku měl od řetízku do masa vypálené proužky. Dokonce měl vzor řetízku vypálený také na rukách, protože se snažil řetízek odtrhnout.

Wiley Day byl okamžitě převezen do nemocnice, kde lékaři přišli k závěru, že utrpěl popáleniny třetího stupně na rukách a krku. Lékaři mu řekli, že se podruhé narodil, protože 110 voltů může člověka zabít. „Máte štěstí, že jste naživu,“ řekl doktor. „Elektřina vás mohla zabít.“ Z nemocnice byl propuštěn po třech dnech.

Podle American Burn Association každý rok ve Spojených státech kvůli zásahu elektřinou zemře 400 lidí a utrpí zranění 4 400 lidí. I když se většina úmrtí způsobená elektřinou stane na pracovišti, asociace upozorňuje, abyste při používání spotřebičů a dalších zařízení (i nabíječek) dodržovali bezpečnostní opatření.

Kvůli nabíječkám dojde ve Spojených státech k 4 700 požárům ročně, což má za následek asi 50 úmrtí a 280 poraněných.

Wiley Day chtěl svůj příběh sdílet se světem, aby upozornil na to, že spát s iPhonem (i jiným smartphonem) připojeným na nabíječku je velice nebezpečné.   

iPhone cables
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Independent

Související články

Dnes nejčtenější