Zavřít reklamu

Za poslední dva roky jsem na zahraničních webech četl již několikrát, jak nějakému uživateli vybuchl nějaký Android telefon během nabíjení. Většinou se jednalo o Samsung, v jenom případě dokonce o OnePlus. Vždy jsem si ale říkal, že jsem rád za svůj spolehlivý iPhone. I přesto, že mu věřím, nikdy svůj telefon nenabíjím přes noc a jak tak koukám, dělám jedině dobře. Dnes ráno mi totiž do schránky dorazil zajímavý e-mail od našeho čtenáře, který mi popsal neuvěřitelnou příhodu, která se mu stala v noci na dnešek.

Náš čtenář Zdeněk si už během včerejšího dne všiml, že se mu nějak moc rychle vybil iPhone 6. Ze 100% byl během chviličky na 20%. Nějakou zvýšenou pozornost tomu ale nevěnoval a když šel někdy po půlnoci spát, připojil svůj iPhone tradičně na nabíječku. Jak sám uvádí, jednalo se o originální nabíječku od Applu. Po pár hodinách ho ale probudilo zvláštní syčení:

„Dnes v noci mi vybuchl iPhone 6 přímo v ložnici (exploze baterie). Ráno kolem půl 4. mě vzbudilo syčení a následně viditelné jiskření (možná i plameny) a během chvíle zakouřil celou místnost. Nabíječka i kabel byly originální.“ napsal mi Zdeněk mimo jiné do e-mailu.

Jeho iPhone 6 byl stále v záruce, a tak dnes ráno vše nafotil a odnesl telefon na reklamaci, aby vše prověřili. Jeho fotografie si můžete prohlédnout níže. Je jasné, že kdyby se něco podobného stalo například v momentě, když by měl telefon vedle sebe na posteli nebo pod polštářem, popáleninám by se pravděpodobně nevyhnul.

Jak sám Zdeněk uvádí, svůj případ nám zaslal hlavně proto, abychom varovali vás, ostatní čtenáře. Pokud tedy zaznamenáte, že s baterií ve vašemu iPhonu (nebo v kterémkoli jiném Apple zařízení) není něco v pořádku (přehřívá se, nezvykle rychle se vybíjí, nebo se dokonce nafoukla), tak okamžitě zamiřte do servisu nebo pošlete telefon na reklamaci. Může se vám totiž stát snadno něco podobného.

Aktualizace: Čtenář nás ještě dodatečně kontaktoval a sdělil nám, že mu Apple vyměnil poškozený iPhone 6 za „nový“. Nicméně nešlo o zcela nový iPhone, ale o repasovanou verzi, což je u nás poměrně běžný postup. Díky tomu tak nemusí prodejce prodlužovat záruku, protože do vyjádření o reklamaci jen napsal „Byl vyměněn náhradní díl: Apple iPhone 64GB Space Grey“. Bohužel žádného dalšího vyjádření, co bylo příčinou toho, že baterie iPhonu vybuchla, se už čtenář od servisu nedočkal.

iPhone 6 fire 5

Související články

Dnes nejčtenější

.