Zavřít reklamu

Dnes ráno se na všech zahraničních i tuzemských webech (nejenom) o Applu objevila zajímavá zpráva, kterou jste si pochopitelně mohli přečíst i u nás. Agentura Bloomberg totiž přišla s informací, že Apple vyvíjí chytré brýle s podporou virtuální reality, které bude možné připojit k iPhonu. Sám ředitel Applu Tim Cook rozšířené realitě fandí a v nedávném rozhovoru uvedl, že Applu se rozšířená realita zamlouvá daleko víc, než realita virtuální.

Podle nejznámějšího Apple analytika Ming-Chi Kuo bychom se produktu s rozšířenou realitou měli dočkat do dvou let a sám Bloomberg dnes uvedl, že Apple by mohl Apple Glass ukázat v roce 2018, což odpovídá. Prozatím jsou brýle od Applu ve fázi raného vývoje a testování, protože kalifornský gigant si teprve objednal první kusy speciálních displejů, ale i tak už se nám naskýtá první pohled na to, jak by mohly chytré brýle Apple Glass s podporou rozšířené reality vypadat.

Designér Eric Huisman ve spolupráci s německou stránku handybus.de totiž ukázal koncept Apple Glass, který jistě stojí za pozornost. Brýle jsou hodně podobné Google Glass, které již upadly v zapomnění, i když v některých odvětvích jsou stále hojně využívány. Designér pak ukázal i to, jak by mohla vypadat rozšířená realita od Applu, kdy by vám brýle například ukazovaly navigaci nebo informace o produktech v obchodě. Právě mapám se chce Apple ve spojitosti s rozšířenou realitou hodně věnovat, což naznačuji i mnohé patentyakvizice.

apple-glass-fb

zdroj: concept-phones

Související články

Dnes nejčtenější

.