Zavřít reklamu

V posledních letech se v souvislosti s kalifornskou společností častokrát hovoří o takzvaných chytrých brýlích neboli Apple Glass. Tento potencionální produkt na sebe neustále upoutává pozornost. Nalijme si totiž čistého vína. Pokročilý headset, který je schopný pracovat s rozšířenou realitou a nabídnout nám tak rozsáhlé možností, zní i v dnešní době značně futuristicky. Množství odhalených patentů je navíc s Apple Glass spojováno a je tak víceméně jasné, že na něčem podobném jablečná společnost skutečně pracuje.

Na nejaktuálnější patent upozornili naši zahraniční kolegové z magazínu AppleInsider a najít jej můžeme pod názvem „Method and Device for Eye Tracking Using Event Camera Data.“ Samotný dokument nejprve popisuje a rozebírá dosavadní systémy, kdy se pohyb očí monitoruje systém s pomocí kamery. Kamera se v tomto případě zaměřuje na pohled uživatele, přičemž veškerá data jsou v reálném čase přenesena do procesoru. Apple každopádně upozorňuje na fakt, že by v takovém případě musel disponovat dostatečnou šířkou přenosového pásma, aby byl vůbec schopen zaznamenat pohyb očí v požadované snímkové frekvenci. Při využití této metody by se brýle velice snadno přehřívaly a doslova by „vyšťavily“ jejich baterii.

Apple Glass patent: Odraz světla
Zdroj: phoneArena.com

Z tohoto důvodu na to kalifornský gigant půjde pravděpodobně trošku jinak. Jako alternativní a daleko méně energeticky náročné řešení se nabízí využití světla, které se promítne na oko uživatele a monitorován bude jeho odraz. Takovýto systém by přesně věděl, kolik světla bylo promítnuto na zmiňované oko, čímž by se zpřesnila data vygenerovaná z analýzy samotných odrazů.

Chytré brýle Apple Glass by mohly být svým způsobem revoluční, což navíc předpovídá i analytik Gene Munster. Podle něj se z produktu stane ještě větší hit, než kterým je v současné době jablečný telefon iPhone. Na druhou stranu velice známý leaker Jon Prosser tvrdí, že brýle budou něco jako Apple Watch a pro jejich ovládání budeme muset používat iPhone.

Související články

Dnes nejčtenější

.