Zavřít reklamu

Společnost Apple představila na začátku tohoto měsíce novou generaci svého iPhonu. Ten si bezesporu v mnoha ohledech vede, včetně výdrže baterie, lépe než jeho předchůdce iPhone 6s. Na anglickém blogu Which se nyní objevil srovnávací test výdrže baterií nového iPhonu 7 a jeho konkurentů od ostatních značek. V testu tak mezi sebou bojovaly iPhone 7, Galaxy S7, LG G5 a HTC 10.

V testu se porovnávaly 4 telefony ve dvou kategoriích. V prvním testu se smartphony utkaly v testu výdrže baterie při hovoru na 3G síti. Odborníci při testování použili svůj simulátor mobilní sítě, aby zajistili, že mají všechny telefony po celou dobu testu stejný signál. Pokud by se tak nestalo, mohly by se ovlivnit výsledky, jelikož při špatném připojení k síti spotřebuje zařízení více energie. Nezapomněli ani na nastavení stejného jasu displeje u všech zařízení, aby byly výsledky co nejpřesnější.

V prvním testu iPhone vydržel z plného nabití volat 712 minut, což je téměř 12 hodin. To se může zdát jako akceptovatelná hodnota, dokud nezjistíte, jak dlouho vydržely konkurenti. Rival od Samsungu vydržel dvakrát tak dlouho a to ani není nejdelší čas, který v testu některý z telefonů dosáhl. Vlajková loď od HTC totiž vydržela neskutečných 1 859 minut, což je skoro 31 hodin.

smartphone-battery-life

Druhým testem byla výdrž při prohlížení internetu na 3G síti. V tomto testu skončil iPhone 7 také poslední, ale mezi zařízeními už nejsou takové rozdíly. Nový model od Applu vydržel prohlížení webu 615 minut, což je lehce přes 10 hodin. Hned před ním s o 25 minut lepším výsledkem skončilo LG G5. Malý rozdíl se konal i u Galaxy S7, které vydrželo 677 minut. Největší skok se koná opět u HTC 10, které vydrželo 790 minut. To je téměř o 3 hodiny více, než iPhone 7.

Důvod selhání iPhonu 7 je jasný. Malá kapacita baterie. Zatímco kapacity baterií konkurentů se pohybují okolo 3 000 mAh (G5 – 2 800 mAh, S7 – 3 000 mAh a HTC 10 – 3000 mAh), menší z iPhonů nabízí pouze 1 960 mAh. To je sice více, než měl předchozí model iPhone 6s, ale na poražení konkurentů to stále nestačilo.

iphone-7-jet-black-vs-black-fb

Zdroj: bgr

Dnes nejčtenější

.