Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jeden z novějších iPhonů, konkrétně tedy iPhone X, XS (Max) či 11 Pro (Max), tak dost možná víte, že tyto jablečné telefony nemají klasický LCD displej, ale OLED displej. Ten má kromě nádherného vyobrazování barev ještě jednu skvělou funkci – černou barvu zobrazuje kompletním vypnutím pixelů, čímž můžete také prodloužit výdrž vaší baterie. Černá je tedy v případě OLED panelů opravdu černou. Zároveň každý uživatel iOS ví, že na domovské obrazovce nelze rozmisťovat ikony přesně tam, kde se vám zachce. Ikony se postupně rozmisťují od levého horního rohu směrem k tomu pravému spodnímu. Co když vám řeknu, že s pomocí dvou tipů můžete jednak ušetřit baterii díky vlastnostem OLED displeje, a zároveň si budete schopni ikony na domovské obrazovce rozmístit podle svého gusta? Pokud vás zajímá, jak na to, tak určitě dočtěte tento článek až do konce.

Jak zlepšit výdrž iPhonu a zároveň nastavit vlastní zobrazení ikon na domovské obrazovce

První trik, tedy možnost jednoduchého ušetření baterie, spočívá v tom, že si na domovskou stránku a nejlépe taky zamykací obrazovku nastavíte kompletně černou tapetu. Displej iPhonu tak nebude muset vyobrazovat tolik pixelů, jako kdybyste měli na tapetě nastavenou klasickou fotografii. Pro stažení černé tapety stačí kliknout zde. Poté jen přejděte do nativní aplikace Fotky, staženou černou tapetu najděte, rozklepněte a v pravém dolním rohu stiskněte tlačítko sdílení. Poté sjeďte níže a zvolte možnost Použít jako tapetu. Zde poté stačí stisknout Nastavit a vybrat, že chcete černou tapetu nastavit jak na domovskou obrazovku, tak na uzamčenou plochu možností Na obojí. První část triku máme tedy za sebou.

Pokud vás dále trápí, že na vašem iPhonu nemůžete přesouvat aplikace libovolně v mřížce na domovské obrazovce, tak postupujte následovně. Po nastavení černé tapety přejděte v Safari na tento odkaz. Jakmile se na něj přesunete, tak klepněte v dolní části okna na ikonu sdílení. Z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Přidat na plochu. Na další obrazovce nic neměňte, název ponechte prázdný, a poté stiskněte tlačítko Přidat. Tímto se přidá černá ikona na plochu. Pokud ji přesunete různě mezi aplikaci, tak s její pomocí vytvoříte jakýsi oddělovač. Takových ikon si můžete vytvořit kolik chcete, takže ve finále klidně můžete mít „vynechanou“ celou jednu plochu. Fantazii se meze nekladou.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější