Zavřít reklamu

Tmavý režim patří mezi hlavní, nejvíce očekávané a také nejvíce diskutované funkce operačního systému iOS 13. Podle Applu má šetřit nejen zrak uživatele, ale v některých případech také displej iPhonu, a jeho podporu si velice rychle osvojily nejen nativní aplikace od Applu, ale brzy se začaly postupně přidávat také aplikace třetích stran. Nejnovější test, který provedli odborníci ze společnosti PhoneBuff, navíc potvrdil, že tmavý režim svědčí také baterii vašeho iOS zařízení.

K testu se rozhodli lidé z PhoneBuff použít iPhone XS. Za pomoci robotické ruky nechal PhoneBuff na testovacím přístroji provést v prostředí iOS několik různých úkonů, a to jak při světlém, tak i při tmavém režimu. Jednalo se například o simulaci používání aplikace Zprávy, navigaci v aplikaci Google Mapy, sledování videa na YouTube a několik dalších akcí.

Výsledek je vcelku působivý. Test společnosti PhoneBuff totiž ukázal, že spotřeba baterie na iPhonu XS při zapnutém tmavém režimu byla mnohem pomalejší, než při provádění výše zmíněných akcí za světlého režimu. Ve chvíli, kdy testovaný iPhone XS se zapnutým světlým režimem vypověděl vlivem slabé baterie službu, zbývalo iPhonu XS s tmavým režimem ještě třicet procent baterie. Je důležité poznamenat, že test byl proveden při nastavení jasu displeje na 200 nitů, přičemž při nastavení nižšího jasu by byly výsledky samozřejmě opět jiné (a rozdíly možná ještě větší).

V závislosti na nastavení displeje se může rychlost spotřeby baterie mírně lišit, iPhone XS ale s tmavým režimem ale ve všech případech vydržel déle než iPhone se světlým režimem. Na závěr je však nutné zmínit, že úspora při Dark Modu se projeví jen u iPhonů s OLED displeji, které zobrazují černou barvu vypnutím jednotlivých pixelů, čímž právě energii šetří. Pokud tedy máte iPhone s displejem klasickým, Dark Mode vám maximálně ušetří oči ve tmě a ozvláštní uživatelské prostředí.

Související články

Dnes nejčtenější

.